Lietuvoje

2013.01.16 15:50

Valstybės rezervo lėšų naujam Ukmergės teismui premjeras nežada

ELTA 2013.01.16 15:50

Premjeras Algirdas Butkevičius kol kas nežada lėšų iš valstybės rezervo gyvsidabriu apnuodytam Ukmergės rajono apylinkės teismui ir mano, kad teismą būtų galima perkelti į kitą nenaudojamą pastatą. 

Premjeras Algirdas Butkevičius kol kas nežada lėšų iš valstybės rezervo gyvsidabriu apnuodytam Ukmergės rajono apylinkės teismui ir mano, kad teismą būtų galima perkelti į kitą nenaudojamą pastatą.

Trečiadienį posėdžiavęs Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas nusprendė, kad padėtis gyvsidabriu apnuodytame Ukmergės apylinkės teisme tikrai yra ekstremali, reikalaujanti ir Vyriausybės finansinės paramos, tačiau Vyriausybės vadovas to nežada.

„Tokio rašto (iš komiteto dėl finansinės paramos, – ELTA) nesame gavę. Rezervo fondo lėšų panaudojimas yra labai griežtai reglamentuotas atskirais teisės aktais. O dėl kito pastato statybos tai, aš manau, mes turime kalbėtis ir šitą pavedimą turi teisingumo ministras su Ukmergės meru, ir pasižiūrėti, kur yra atsilaisvinę pastatai, ir tuose pastatuose gal būtų galima įkurti teismą“, – po Vyriausybės posėdžio ir pasitarimo sakė A. Butkevičius.

Pagal galiojantį įstatymą Vyriausybės rezervo lėšos gali būti naudojamos ekstremaliosioms situacijoms ar įvykiams likviduoti. Ukmergėje ekstremali situacija dar nepaskelbta.

Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkas Julius Sabatauskas sakė, kad Ukmergės problemoms spręsti valstybės biudžete lėšų nėra numatyta, tačiau jis mano, kad tam galima būtų panaudoti rezervo fondo lėšas. Pasak komiteto pirmininko, lėšų prireiks ir padarinių likvidavimui bei laikinųjų patalpų pritaikymui teismo darbui.

Kaip primena ELTA, du kilogramai gyvsidabrio teisme buvo rasti 2012-ųjų gruodį, darbininkams gręžiant sieną teismo patalpose.

Ukmergės rajono apylinkės teisme dirba 26 asmenys. Visų jų kraujyje rasta gyvsidabrio.

Pernai teismas išnagrinėjo per 300 baudžiamųjų ir 2000 civilinių bylų.