Naujienų srautas

Lietuvoje2015.06.09 10:44

Seimui teikiama N. Meilučio kandidatūra į generalinio prokuroro pareigas

Seimui antradienį teikiama Kauno apygardos teismo pirmininko Nerijaus Meilučio kandidatūra į generalinio prokuroro pareigas.

Seimui antradienį teikiama Kauno apygardos teismo pirmininko Nerijaus Meilučio kandidatūra į generalinio prokuroro pareigas.

Dekretą dėl jo teikimo Seimui prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė penktadienį. N. Meilutį į šį postą pasiūlė Prokurorų profesinė sąjunga.

Atmeta gandus dėl protegavimo

Į generalinio prokuroro postą šalies vadovė Nerijų Meilutį pasirinko iš keturių kandidatų, sako Prezidentės vyriausioji patarėja teisės klausimais Rasa Svetikaitė ir atmeta kai kurių prokurorų teiginius, kad N. Meilutį į šį postą protegavo pirmadienį atsistatydinęs prokurorų profesinės sąjungos pirmininkas Stasys Kasiulis.

„Aš tikrai nenoriu komentuoti senosios kartos prokurorų, galbūt turinčių tam tikrų nuoskaudų, rašomų sąmokslo teorijų. Iš tikrųjų su gerbiamu S. Kasiuliu, kaip profesinės sąjungos pirmininku, buvo pokalbis, jisai pasiūlė keletą kandidatūrų į šias pareigas, ką būtent prokurorų bendruomenė matytų kaip galimus kandidatus į šias pareigas, ir vienas iš tų pasiūlytų kandidatų, kaip labiausiai patyręs ir geriausiai įvertintas savo profesionalumu ir patirtimi, buvo būtent gerbiamas N. Meilutis“, – antradienio rytą interviu „Žinių radijui“ sakė R. Svetikaitė.

Šalies vadovės atstovė patikslino, kad kandidatą į generalinius prokurorus Prezidentė rinkosi iš keturių kandidatų.

Kandidatas į generalinius prokurorus Kauno apygardos teismo pirmininkas N. Meilutis antradienį bus pristatytas Seimui.

Specializavosi korupcinio pobūdžio bylose

ELTA primena, kad kandidatas į generalinius prokurorus N. Meilutis 11 metų yra dirbęs teisėju įvairaus lygio teismuose, pastaruosius 5 metus ėjo vadovaujamas pareigas skirtingų pakopų teismuose. Nuo 2011 metų N. Meilutis vadovauja Kauno apygardos teismui – šis teismas yra vienas didžiausių Lietuvoje. Teisininkas 2010–2011 metais buvo Kaišiadorių rajono apylinkės teismo pirmininku, 2004–2010 metais dirbo teisėju Kauno miesto apylinkės teisme. Savo praktikoje jis yra nagrinėjęs visų kategorijų bylas.

N. Meilutis turi įvairiapusių profesinių įgūdžių teisingumo sistemoje – yra dirbęs ne tik teismuose, bet ir teisėsaugos institucijose. Kandidatas daugiau kaip 6 metus dirbo ikiteisminio tyrimo pareigūnu. Teisininkas specializavosi korupcinio pobūdžio nusikaltimų tyrime.

N. Meilutis aktyviai dalyvauja teisėjų savivaldos institucijų veikloje, yra išrinktas Teisėjų tarybos nariu. Jis yra įgijęs teisės magistro laipsnį Mykolo Romerio universitete.

Generaliniam prokurorui Prezidentė kelia tikslus užtikrinti efektyvų prokuratūros darbą ir ikiteisminio tyrimo kokybę, spręsti ilgos baudžiamojo proceso trukmės problemas, didinti visuomenės pasitikėjimą prokuratūra, garantuoti prokuratūros sistemos atsinaujinimą, prokurorų profesinį tobulėjimą ir gebėti telkti kolektyvą.

Pagal Konstituciją, prezidentas generalinį prokurorą skiria ir atleidžia Seimo pritarimu. Dabartinio generalinio prokuroro Dariaus Valio kadencija baigiasi birželio 15 dieną.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi