Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Šiauliuose rastas retas sužeistas paukštis

Lidija Jankauskienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.09.08 13:45

Šiauliuose rastas retas paukštis – didysis apuokas. Jį radusi moteris bendruoju pagalbos telefonu iškvietė sužeistajam pagalbą.

Šiauliuose rastas retas paukštis – didysis apuokas. Jį radusi moteris bendruoju pagalbos telefonu iškvietė sužeistajam pagalbą.

Įspūdingo dydžio paukštį netoli namų Rėkyvoje rado vietos gyventoja. Moteris sako atkeipusi dėmesį į jo grožį ir tai, kad paukštis nepaskrenda.

„Paukštis buvo išsigandęs ir tikriausiai patyręs stresą. Viena jo koja buvo neveiksni – kas jai nutiko turėtų pasakyti veterinarijos specialistai“, – sakė Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento specialistas Artūras Konderauskas.

Pasak Šiaulių gamtininkų centro darbuotojų, sužeistas apuokas stebimas, jis nieko nelesa.

Laukiama atvykstant Kauno gyvūnų  globos draugijos darbuotojų. Parsivežę paukštį jie suteiks jam pagalbą.

Didysis apuokas įrašytas į Lietuvos raudonąją knygą. Spėjama, kad miškuose gyvena vos 10–20 perinčių apuokų porų.  Prieš porą metų atkurti apuokų populiaciją pradėjo Telšių miškų urėdija. Ji į laisvę paleido kelias apuokų poras.

Pasak eigulio Petro Dabrišiaus, gali būti, kad netoli Šiaulių rastas paukštis atskrido iš Žemaitijos miškų. Tai nustatyti padės ant jo kojos esantis žiedas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.