Naujienų srautas

Lietuvoje2019.04.14 18:51

Tarptautinė romų diena: šventė ir kova su diskriminacija

Minint Tarptautinę romų dieną, Vilniaus centre suorganizuotos eitynės nuo Lukiškių aikštės iki Katedros. Pasak romų bendruomenės pirmininko, šventės tikslas – kovoti su diskriminacija ir socialine atskirtimi.

Nors oficialiai tarptautinė romų diena minima balandžio 8-ąją, šiemet organizuojama beveik savaitę vėliau, esą todėl, kad galėtų dalyvauti romai ir iš kitų valstybių.

„Mes norime parodyti, kad esame pilnaverčiai Lietuvos gyventojai ir aš noriu pasidžiaugti savo šalimi prieš kitų šalių, nes čia atvažiavo pas mus iš pusė pasaulio muzikantai, jūs paklausysite, pamatysite, tokia mano žinutė – romas ne džinas, jis paprastas žmogus kaip ir visi“, – sako Lietuvos romų bendruomenės pirmininkas Ištvanas Kvik.

Romas – ne džinas. Toks pagrindinis šventės GYPSY FEST šūkis. Pasak romų bendruomenės pirmininko, taip siekiama atspindėti socialinę renginio misiją - kovoti su diskriminacija ir stereotipais.

Eisena keliavo nuo Lukiškių aikštės iki Katedros, sustodama įvairiose vietose, kur buvo rengiami šokiai ir kiti pasirodymai. Eisenos viduryje kabrioletu važiavo bendruomenės pirmininkas.

Balandžio 8-oji prieš 29 metus Pasauliniame romų kongrese buvo paskelbta romų kultūros diena. Lietuvoje gyvena daugiau kaip du tūkstančiai romų, daugiausia – Vilniuje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi