Naujienų srautas

Lietuvoje2015.06.08 13:58

Liberalų vadai skaldo partiją – neatsiklausę kauniečių prijungė judėjimą „Dirbam Kaunui“

Pirmadienį Kauno miesto savivaldybėje prie Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio (LRLS) prisijungė prieštaringai vertinamo Gintauto Labanausko vadovaujamas judėjimas „Dirbam Kaunui“.

Pirmadienį Kauno miesto savivaldybėje prie Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio (LRLS) prisijungė prieštaringai vertinamo Gintauto Labanausko vadovaujamas judėjimas „Dirbam Kaunui“.

Sutartį Kauno savivaldybės mažojoje salėje pasirašė LRLS pirmininkas Eligijus Masiulis ir asociacijos „Dirbam Kaunui“ lyderis G. Labanauskas.

„Būtų keista, jeigu visi vieningai palaikytų šį sprendimą. Esame partija, nevengianti diskusijų. Kauno liberalų narių apklausos nebuvo. Yra pavieniai žmonės, kurie turi kritiškesnį požiūrį. Šiuo atveju reikia būti atviriems ir nebijoti konkurencijos. Nereikia bijoti kitokių nuomonių.

Mes, liberalai, pabrėžiame toleranciją kitokiai nuomonei. Buvo ne vienas susitikimas su Gintautu Labanausku, kalbėjome, ar mums yra pakeliui. Iš „Dirbam Kaunui“ pateikto sąrašo norinčių prisijungti nė vienas žmogus nekelia abejonių dėl savo asmenybės“, – sakė E. Masiulis.

Pasak liberalų lyderio, pastarieji savivaldos rinkimai parodė, kad dalis gyventojų nusivylė tradicinių partijų veikla. Todėl šis liberalų žingsnis skirtas parodyti, kad jie yra atvira partija, kviečianti į savo gretas visus, kam yra priimtina liberalų ideologija.

„Dažnai partijos kaltinamos, kad yra tapusios uždarais klubais, neįsileidžiančiais žmonių, tad savo pavyzdžiu norime parodyti, kad mes esame atviri“, – sakė E. Masiulis.

Pasak E. Masiulio, korupciniai įtarimai niekada nebuvo mesti G. Labanausko atžvilgiu, todėl tiek jis, tiek žmonės, einantys su juo, sudaro padorių žmonių įvaizdį, ir šio komiteto įsitraukimas į liberalų veiklą sustiprins Kauno liberalų pozicijas.

Kauno liberalai skyla

Vos tik pasirodžius pirmiesiems pranešimams apie planuojamą susijungimą, Kauno skyriaus liberalai neslėpė nuostabos ir pasipiktinimo. Jungimosi klausimai nebuvo derinami su Kauno skyriaus nariais. Į sutarties pasirašymą atėję liberalai sakė, kad apie jungimąsi sužinojo tik iš spaudoje pasirodžiusių pranešimų.

„Pranešimas spaudai jau buvo išplatintas, tai nebėra prasmės stumdyti figūrėles po kilimu. G. Labanausko prisijungimas prie Liberalų sąjūdžio yra didelė gėda partijai ir visiems tiems, kurie prisidėjo prie šio sprendimo įgyvendinimo“, – prieš kelias dienas platintame pranešime rašė vienas iš Kauno liberalų Paulius Andriuškevičius.

Kauno vicemeru dirbantis liberalas Simonas Kairys, paklaustas apie artėjantį susijungimą, nedaugžodžiavo: „Nenoriu komentuoti šios situacijos, tačiau sutarties pasirašyme nedalyvausiu.“

„Aš manau, kad nusiteikusių dirbti žmonių prisijungimas yra pozityvus dalykas, o ateitis tiktai parodys, kaip bus iš tikrųjų. Pas mus visada būna nuomonių įvairovė. Skyriaus prezidiumas svarstė šį klausimą ir jame didelių nesutarimų šiuo klausimu nebuvo“, – sakė Kauno liberalų skyriaus pirmininkas Rimantas Mikaitis.

G. Labanauskas: „Nesu monstras“

„Prie liberalų jungtis nusprendėme todėl, kad tai jėga, kuri turi didžiausią potencialą ir kurioje mes galėsime geriausiai atsiskleisti“, – prieš sutarties pasirašymą sakė G. Labanauskas.

Paklaustas, ar nesibaimina, kad dėl šio prisijungimo sugrius Kauno liberalų skyrius, G. Labanauskas nusikvatojęs pasakė, kad jis nėra toks monstras, kuris sugriautų tokią partiją.

„Mano vertybės tokios ir liko, kokios buvo. Jeigu aš turiu savo požiūrį į klasikinę šeimą, man nebūtina daryti demonstracijų mieste nuo vieno galo iki kito, o kitai pusei, kuri turi kitą požiūrį į netradicinę orientaciją, žygiuoti čia ir susitikti. Galime apsieiti be demonstracijų toleruodami vienas kitą“, – paklaustas apie vertybių skirtumus sakė naujasis liberalas.

Pagal pasirašytą susitarimą į Kauno skyrių bus priimti 38 žmonės iš judėjimo „Dirbam Kaunui“, tiek iš jų yra parašę prašymus. Iš viso G. Labanausko judėjimas vienija kelis šimtus narių. Kiek iš jų pareikš norą prisijungti prie liberalų, parodys laikas.

Liberalai Kaune turi 217 narį.

2011 metais G. Labanauskas po 12 metų narystės Lietuvos socialdemokratų partijoje iš jos buvo pašalintas. Iškart po to įkūrė judėjimą „Dirbam Kaunui“.

2012 metų Seimo rinkimuose kandidatavo su partija „Tvarka ir teisingumas“, o 2015 savivaldos rinkimuose kandidatūrą kėlė kartu su Tautininkų sąjungos kandidatais.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi

Aivaras Miltenis ir Ričardas Pinikas
Klaipėdos ritmas 23