Lietuvoje

2019.04.14 18:30

Savivaldybės jau rengiasi vaikų vasaros atostogoms

Rūta Lankininkaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.04.14 18:30

Kai kurios savivaldybės jau planuoja vaikų vasaros atostogas. Buvusiame Nemunaičio mokyklos pastate, esančiame Alytaus rajone, po renovacijos ištisus metus veiks stovykla vaikams. Žiemą čia galės prisiglausti šeimos, patyrusios nelaimes ar krizes.

Edukacinių ir poilsio vasaros stovyklų Lietuvoje trūksta, todėl mokinių laisvalaikiu vasarą rūpinasi mokyklos arba bendruomenės.

Stovyklai pasirinkta buvusi Nemunaičio mokykla, nes čia vasaromis daugiau nei du dešimtmečius veikia vienintelė rajone skautų ir ateitininkų stovykla.

„Norime, kad ta stovykla veiktų visus metus ir būtų šiek tiek specifinė, su religine pakraipa, kada žmones ar šeimas ištinka tam tikros krizės. Turime projektų, tai yra tokie moduliniai namukai, kurie būtų miške, vaikučiams ir šiltajam laikotarpiui“, – sako Alytaus rajono meras Algirdas Vrubliauskas.

Pernai Nemunaičio stovykloje vasarą ilsėjosi per 500 vaikų. Stovykla išlaikoma iš stovyklautojų mokesčio, krikščioniškų fondų aukų.

„Kelis metus vykdėme pavasario, rudenio stovyklas ir tuo metu buvo apie 700 vaikų. Turime daug pamainų, šiemet trys pamainos bus vien respublikinės, prieš tai turėsim evangelizacijos stovyklą iš visos Vilkaviškio vyskupijos, daug jų bus visą vasarą, pradėsime nuo birželio ir baigsim antroje rugpjūčio pusėje“, – pabrėžia asociacijos „Nemunaičio stovykla“ vadovė Irena Motūzienė.

Alytaus rajono savivaldybė vaikų užimtumui vasarą skyrė apie 30 tūkstančių eurų, o Alytaus miesto savivaldybė – apie 40 tūkstančių eurų. Ketvirtadalis jų skirta dienos stovykloms miesto mokyklose, kur vaikai leidžia laiką nuo ryto iki vakaro.

Marijampolės savivaldybė vaikų užimtumui vasarą skyrė apie 20 tūkstančių eurų. Vaikų socializacijos programoms Varėnos rajono savivaldybė numatė 4 tūkstančius eurų.

 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.