Lietuvoje

2015.06.09 00:08

Vilniaus koncertų ir sporto rūmai taps kongresų ir konferencijų centru

LRT.lt, BNS2015.06.09 00:08

Vyriausybės pasitarime pirmadienį iš esmės pritarta, kad Vilniaus koncertų ir sporto rūmų rekonstrukcijos ir pritaikymo kongresams, konferencijoms ir kultūriniams renginiams projektas būtų pripažintas valstybei svarbiu ekonominiu projektu, rašoma pranešime spaudai.

Vyriausybės pasitarime pirmadienį iš esmės pritarta, kad Vilniaus koncertų ir sporto rūmų rekonstrukcijos ir pritaikymo kongresams, konferencijoms ir kultūriniams renginiams projektas būtų pripažintas valstybei svarbiu ekonominiu projektu, rašoma pranešime spaudai.

Šio projekto tikslas – įrengti naują kongresų, konferencijų ir kultūrinių renginių centrą, skatinti ir plėtoti dalykinį, konferencinį turizmą, siekiant padidinti Lietuvos konkurencingumą bei žinomumą bei sudarant sąlygas pritraukti investicijas.

„Rytoj, matyt, į Vyriausybės posėdį paklius klausimas. Ir kreipsimės greičiausiai į Europos Komisiją, ar bus valstybės pagalbos elementų, ar nebus“, – pirmadienį po Vyriausybės pasitarimo žurnalistams sakė finansų ministras Rimantas Šadžius.

Anot jo, greito atsakymo iš EK nesitikima: „Ten ilgai užtruks, bet šis projektas irgi netrumpas“.

Konkurencijos taryba mano, kad projektą pripažinus valstybei svarbiu, pagal Europos Sąjungos teisę tai gali būti laikoma valstybės pagalba.

„Nutarimo projektas gali būti susijęs su valstybės pagalbos, atitinkančios sutarties dėl Europos Sąjungos (...) veikimo įtvirtintus kriterijus, teikimu“, – rašoma tarybos rašte.

Ji nurodė, kad EK valstybės pagalba buvo pripažinusi Vokietijos Erfurto daugiafunkcinės arenos projektą, kuris panašus į Vilniaus Sporto rūmų.

Pasak R. Šadžiaus, projektą pripažinus valstybei svarbiu, su juo susiję darbai vyks prioriteto tvarka.

„Jis turi tam tikrų privilegijų, sprendžiant svarbius teritorijų planavimo, statybų organizavimo klausimus, Vyriausybės nutarime bus numatyta atitinkama formuluotė, kaip visada, tai yra daroma, kad valstybės institucijose klausimai, susiję su šituo objektu, sprendžiami prioriteto tvarka – greičiau nei galbūt kai kurie kiti“, – teigė ministras.

„Viena didžiausių turizmo plėtros ir Lietuvos konkurencingumo regione didinimo kliūtis – didelio konferencijų centro nebuvimas Vilniuje. Įgyvendinus Vilniaus koncertų ir sporto rūmų pritaikymo kongresų centrui valstybei svarbų ekonominį projektą, ne tik bus sutvarkytas Lietuvai istoriniu požiūriu svarbus pastatas, bet ir labai pagerės Lietuvos konkurencingumas verslo turizmo srityje“, – sako ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius.

Skaičiuojama, kad Sporto rūmų ekonominė-socialinė nauda per 15 metų sieks 110 mln. eurų, į Vilnių per šį laiką bus pritraukta 600 tūkst. užsienio turistų, kurie turėtų išleisti 183 mln. eurų, bei 2,2 mln. vietos turistų, kurie išleistų 60 mln. eurų.

Preliminari rūmų rekonstrukcijos projekto vertė, įskaitant pastato įsigijimą iš Ūkio banko investicinei grupės, siekia iki 19,7 mln. eurų. Įrengtą centrą 10 metų ketinama išnuomoti pasirinktam operatoriui.

Rūmų įsigijimui iš valstybės biudžeto būtų skirta 5 mln. eurų, jų rekonstrukcijai būtų panaudota apie 13 mln. eurų Europos Sąjungos paramos, o privatus investuotojas (operatorius) investuotų 4,8 mln. eurų. Bendra investicijų suma siektų 22,8 mln. eurų.

ŪBIG bankroto administratorius 14,7 tūkst. kvadratinių metrų ploto rūmus su kiemo statiniais bei žemės sklypu tris kartus nesėkmingai bandė parduoti aukcione – pradinė jų kaina svyravo nuo 9 mln. iki 11,4 mln. eurų.