Lietuvoje

2015.06.08 13:28

R. Sinkevičius: iškelti „An-2“ būtų per brangu

BNS2015.06.08 13:28

Baltijos jūroje sudužusio lėktuvo „An-2“ iškėlimas yra per brangus, mano susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius. Todėl jis antradienį Vyriausybei siūlys lėktuvą palikti jūros dugne.

Baltijos jūroje sudužusio lėktuvo „An-2“ iškėlimas yra per brangus, mano susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius. Todėl jis antradienį vyriausybei siūlys lėktuvą palikti jūros dugne.

R. Sinkevičius teigia, kad lėktuvo iškėlimo darbai yra per brangūs, o sisteminių orlaivio klaidų tyrimas neatskleistų, todėl, jo nuomone, „An-2“ reikėtų palikti jūroje.

„Aš siūlysiu orlaivį palikti ten, kur jis yra. (...) Tai yra per brangu – vienas dalykas. Antras dalykas – tie orlaiviai eksploatuojami apie 50 metų ir kokių nors sisteminių klaidų tokio tipo orlaiviams per tuos 50 metų – jeigu jos ir buvo – tai jos jau atrastos. Manau, kad tai galėjo būti techninės priežastys, galbūt žmogiškosios klaidos, galbūt gamtinės sąlygos darė įtaką. Kokių nors sisteminių klaidų atrasti būtų sudėtinga. Matyt, priežastys galėtų būti ne sisteminės, o būdingos šitam orlaiviui“, – po Vyriausybės pasitarimo pirmadienį BNS sakė R. Sinkevičius.

Pasak jo, net ir iškėlus lėktuvą gali būti, kad avarijos priežasčių nepavyks nustatyti, kadangi savaitgalį atliekant piloto kūno iškėlimo darbus, lūžo orlaivio sparnai.

„Orlaivio iškėlimas yra brangus dalykas, nes reikėtų platformos, kuri pritaikyta plaukioti jūroje, taip pat, kaip žinote, pirmojo etapo metu dalis orlaivio – sparnai – nulūžo. Dėl šitų praradimų tos tikslios priežasties net iškėlus galima ir nenustatyti, tai tik būtų išnaudoti pinigai“, – tikino ministras.

Jis teigė, kad dėl lėktuvo iškėlimo Ministrų kabinetas turėtų apsispręsti antradienio pasitarime.

Premjeras Algirdas Butkevičius pirmadienį žurnalistams sakė, kad vyriausybė yra priėmusi sprendimą, jog lėktuvas turėtų būti iškeltas, tačiau reikia atsižvelgti į naujas aplinkybes.

„Politinė pozicija yra tokia: vyriausybės priimtame nutarime aiškiai parašyta, kad jis turi būti iškeltas, bet, kaip žinote, kėlimo metu lėktuvo sparnai atplyšo ir, aišku, ekspertai turi pasakyti, kokios yra galimybės dabar jį ištraukti“, – teigė vyriausybės vadovas.

Antradienį per vyriausybės pasitarimą ketinama išklausyti naujausią informaciją šiuo klausimu bei išgirsti vyriausybinės komisijos rekomendaciją.

Iš Geteborgo į Klaipėdą skridęs „Klaipėdos avialinijų“ lėktuvas „An-2“ su patyrusiais lietuviais pilotais Adolfu Mačiuliu ir Alvydu Selmistraičiu virš Baltijos jūros dingo gegužės 16 d. popietę. Po trijų parų lėktuvas rastas Baltijos jūros dugne, už daugiau nei 100 kilometrų nuo kranto, 124 metrų gylyje.

Vėliau pranešta, kad orlaivyje yra bent vieno piloto kūnas, jis buvo iškeltas penktadienį. Antrojo piloto kūno orlaivyje narai nerado.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt