Lietuvoje

2013.01.16 14:55

Kviečiame rinkti 2012-ųjų LRT „bitinukus“

2013.01.16 14:55

Visus praėjusius metus LRT dūzgė kaip avilys, darbščiosios visuomeninio transliuotojo bitutės nešė medų ne tik sau, bet ir visiems, kas mėgsta juo gardžiuotis. Daug pokyčių vyko ir LRT viduje, ir išorėje, kuri matoma aplinkiniams. 

Visus praėjusius metus LRT dūzgė kaip avilys, darbščiosios visuomeninio transliuotojo bitutės nešė medų ne tik sau, bet ir visiems, kas mėgsta juo gardžiuotis. Daug pokyčių vyko ir LRT viduje, ir išorėje, kuri matoma aplinkiniams.

Prasidėjus 2013-iesiems, jau dvyliktąjį kartą kviečiame padėti išrinkti kūrybingiausius ir profesionaliausius praėjusių metų LRT darbuotojus, žurnalistus, laidų vedėjus bei sėkmingiausius projektus! Balsuoti galima adresu http://www.lrt.lt/bitinukai iki sausio 21 dienos. Nugalėtojai bus apdovanoti LRT „oskarais“ – „bitinukų“ statulėlėmis sausio 23-ąją iškilmingame renginyje LRT didžiojoje studijoje.

Geriausia visų LRT radijo programų laida pretenduoja tapti:

 • NEŽINAU - radijo laida jaunimui, kurios vedėjai Justas Rožėnas ir Mindaugas Nastaravičius. Jautrios ir aktualios temos, netikėti ir visiems pažįstami pašnekovai, jauno žmogaus tikrovė ir pastanga kalbėti apie tai, ko „nežinome“.
 • PAŠNEKESIAI APIE TAVE IR KITUS - laida tiems, kurie ne tik duona gyvi nori būti. Psichologai, psichoterapeutai, kitų profesijų atstovai, rinkos pasaulyje vis dar iš akiračio nepametę žmogaus, noriai dalijasi savo žiniomis, patirtimi ir išmintimi.
 • LAIDA RUSŲ KALBA - vienintelė Lietuvoje pusvalandinė žinių laida rusų kalba. Reportažai iš įvykių vietų, ekspertų komentarai, išsamūs interviu, pranešimai apie politikos, ekonomikos ir kultūros aktualijas.

Geriausia visų LRT televizijų kanalų laida gali tapti:

 • LABAS RYTAS, LIETUVA - populiariausia ir ankstyviausia Lietuvoje ryto informacinė laida „Labas rytas, Lietuva!“, rudenį atšvetusi savo 25-metį, kiekvieną darbo dienos rytą žiūrovams siūlo tai, kas svarbiausia ryte!
 • SAVAITĖ - analitinė laida „Savaitė“ išskiria aktualiausias naujienas, pabrėžia tendencijas, procesus, svarbius Lietuvos visuomenei. Vedėja Nemira Pumprickaitė
 • MŪSŲ LAISVĖS METAI - dinamiška dviejų valandų trukmės informacinė dokumentinė pokalbių laida, skirta priminti svarbiausius Lietuvos Nepriklausomybės dvidešimtmečio įvykius, įvertinti pasiekimus, dar kartą pajusti išgyventas akimirkas.

Geriausias visų LRT radijo programų laidų vedėjas ar žurnalistas:

 • EDVARDAS KUBILIUS - viskas, ko Edvardas ėmėsi atėjęs į radiją, jam pasisekė iš pirmo karto. Sėdo skaityti žinių – atrodė, kad seniausiai tą darbą dirbęs, pabandė vesti laidą – vėl niekam nekilo abejonių.
 • JUSTINA MITKAITĖ - universali naujienų žurnalistė – užuot bėgusi vien paskui įvykius, ji tiria įvairius gyvenimo reiškinius ir kuria radijo dokumentines apybraižas ar pasakojimų ciklus.
 • RAMINTA JONYKAITĖ. Manote, kad tai – nedrąsi jauna žurnalistė? Neapsigaukite – žurnalistinis tyrimas, analitiniai pasakojimai pokalbiai tiesioginiame eteryje yra tik smulkmena. Raminta savo bagaže turi daug lobių.

Geriausias LRT televizijų kanalų laidų vedėjas ar žurnalistas:

 • NEMIRA PUMPRICKAITĖ - LRT televizijos žurnalistė ir laidų vedėja. Jos darbų sąrašas ilgas - ilgametė laida „Savaitė“, 2012 metų rinkiminės laidos ir kiti projektai.
 • JUSTĖ NAVICKAITĖ - greitai ir sėkmingai įsiliejusi į laidos „Labas rytas, Lietuva“ kolektyvą, žiūrovams Justė sako „Labas rytas, Lietuva“ jau ne vienerius metus.
 • ANDRIUS TAPINAS – žurnalistas, laidų vedėjas, šį sezoną vedantis ir rengiantis jau LRT televizijos klasika virtusią laidą „Pinigų karta“ bei šio sezono naujieną - „Tautos aikštė. Nacionaliniai debatai“.

Metų debiutas:

 • ARNAS MAZĖTIS - jaunasis LRT žurnalistas, sėkmingai suspėjantis dirbti ne tik televizijoje, bet ir radijuje. Veidas, kurį nuolatiniai LRT televizijos žiūrovai jau tikrai spėjo įsidėmėti.
 • UGNĖ GALADAUSKAITĖ – energingai žadina LRT televizijos eterio žiūrovus, tardama: „Labas rytas, Lietuva“.
 • MINDAUGAS RAGUOTIS - naujovės ir inovacijos kasdien: nuo atsinaujinusio LRT.LT portalo iki išmaniųjų programėlių „Lietuvos tūkstantmečio vaikai“, „Balsuok!“ ir „LRT grotuvas“.

LRT profesionalas dirbantis radijuje:

 • SONATA JADEVIČIENĖ – penki takeliai, septyni takeliai... Tikrai per mažai, nes Sonata garsų pasaulį kuria daugiakanalės erdvės plotuose, paversdama paprastą skaitymą, įrašytą vėją ar girgždančias duris stebuklingu radijo pasakojimu.
 •  REGINA VERBAITIENĖ. Kai programą transliuoja garso operatorė Regina, žurnalistai gali būti ramūs ir nežiūrėti į laikrodį – ji atidžiai seka ne tik techniką, bet ir eterio turinį. Viskas vyksta kaip sviestu patepta.
 • ALGIS MATEIKA. Profesine nuojauta ir atsakomybe, ilgamete praktika ir prigimtine absoliučia klausa besivadovaujantis radijo garso režisierius Algis Mateika tituluojamas Lietuvos garso įrašų profesionalumo etalonu.

LRT profesionalas dirbantis televizijoje:

 • JUSTAS PULUIKIS - visur spėjantis, energingas, eteriu gyvenantis televizijos naujienų tarnybos vyresnysis režisierius.
 • ARTŪRAS MAŽEIKA – sporto redakcijos režisierius, be kurio sunku įsivaizduoti LRT sportinių renginių transliaciją.
 • MARGARITA LIAUDANSKIENĖ – televizijos vyresnioji archyvarė, be kurios televizijos naujienų tarnyba yra kaip be rankų.

Geriausias serialas rodomas per LRT televiziją:

 • „GRAŽIAUSIOS PASAULIO PASAKOS“ - naujausios, 2012-aisiais Vokietijoje baigtos kurti brolių Grimų pasakų ekranizacijos. Tarp jų – „Pelenė“, „Joniukas ir Grytutė“, „Karalius Varlė“, „Snieguolė“, „Brėmeno muzikantai“, „Miegančioji gražuolė“ ir kiti.
 • „ŠERLOKAS“ - detektyvinis serialas pelnęs 12 BAFTA apdovanojimų kaip geriausias draminis serialas – už geriausią scenarijų, garsą, montažą, grimą; už antraplanį vyro vaidmenį. Dar nominuotas penkioms BAFTA ir 17-ai EMMY apdovanojimų.
 • „PRISIKĖLĘS FARAS“. Mikas buvo kiečiausias 25-erių metų policininkas. Kai jam į galvą pataikė kulka ir jį ištiko koma, prabudo jis tik po daugelio metų... būdamas 42-ejų. Ir atsidūrė visiškai kitokiame pasaulyje.

Primename, kad iki sausio 20 dienos dar galima balsuoti ir už 2012-ųjų Metų kultūros šviesulį – žmogų, šiais metais daugiausiai nuveikusį savo miesto ar kaimo bendruomenės labui bet kurioje kultūros srityje. Jam apdovanojimas bus įteiktas LRT „bitinukų“ šventėje sausio 23 dieną (http://www.lrt.lt/projektai/sviesuliai2012).