Naujienų srautas

Lietuvoje2015.06.07 20:57

Pradėti trys ikiteisminiai tyrimai dėl galimų rinkimų pažeidimų, vienas asmuo sulaikytas

BNS, LRT RADIJAS, LRT.lt 2015.06.07 20:57

Sekmadienį policija pradėjo tris ikiteisminius tyrimus dėl galimų rinkimų tvarkos pažeidimų  pakartotiniuose Trakų savivaldybės tarybos ir mero, Širvintų mero bei Varėnos–Eišiškių Seimo nario rinkimuose. Visi tyrimai pradėti dėl galimų pažeidimų Trakų rajone, vienas asmuo sulaikytas, pranešė policijos atstovas.

Sekmadienį policija pradėjo tris ikiteisminius tyrimus dėl galimų rinkimų tvarkos pažeidimų  pakartotiniuose Trakų savivaldybės tarybos ir mero, Širvintų mero bei Varėnos–Eišiškių Seimo nario rinkimuose. Visi tyrimai pradėti dėl galimų pažeidimų Trakų rajone, vienas asmuo sulaikytas, pranešė policijos atstovas.

„Jei iki pietų nebuvome pradėję nei vieno ikiteisminio tyrimo, tai dabar turiu pranešti, kad buvo pradėti trys ikiteisminiai tyrimai. Visi jie buvo pradėti Trakuose, Lentvario miestelyje. Vieną asmenį turime sulaikę ir uždarę į areštinę“, -– sekmadienį spaudos konferencijoje sakė Policijos departamento Viešosios policijos valdybos viršininkas Saulius Gagas.

Pasak jo, visi tyrimai pradėti dėl galimo rinkėjų papirkinėjimo.

„Buvo gauta informacija, kad važinėja automobiliu ir papirkinėja rinkėjus, kad balsuotų už tam tikrus kandidatus. (...) Sulaikytas asmuo gali būti laikomas iki 48 val., rytoj gali būti priimtas sprendimas taikyti kardomąją priemonę ir sulaikyti ilgesniam laikui“, – aiškino S.Gagas.

Pasak jo, kitas dviem atvejais asmenys dėl galimo rinkėjų papirkinėjimo sulaikyti nebuvo.

„Turime informacijos apie tai, kad Lentvaryje rinkimų metu nenustatytas vyriškis už rinkėjų balsus dviem piliečiams siūlė po 5 eurus. (...) Taip pat patruliai buvo sustabdyti Lentvaryje, kur pranešta, kad vyriškis priėjo ir rinkėjams davė po 5 eurus su sąlyga, kad jie balsuos rinkimuose už konkretų kandidatą“, – teigė policijos atstovas.

S.Gagas kol kas nedetalizavo, už kurį kandidatą buvo agituojama balsuoti.

Iš viso policija sekmadienį gavo gavo 29 pranešimus (7 – Širvintų rajone, 20 – Trakų rajone, 2 – Varėnos–Eišiškių apygardoje) apie galimus pažeidimus, susijusius su pakartotiniais rinkimais.

Vyriausios rinkimų komisijos duomenimis, pakartotiniuose Trakų savivaldybės tarybos ir mero, Širvintų mero bei Varėnos–Eišiškių Seimo nario rinkimuose žmonės gana aktyviai balsuoja kitose savo savivaldybės apylinkėse. Tačiau, pasak komisijos pirmininko pavaduotojos  Lauros Matijošaitytės, rinkėjų aktyvumas, palyginti su ankstesniais rinkimais, yra šiek tiek mažesnis.

Pažeidimai – neteisėta agitacija ir pasiūlymai pirkti balsus

Šeštadienį 6.33 val. gautas pranešimas, kad Širvintų rajone, Juodiškių kaime, po nakties rastas apgadintas Juodiškių rinkiminės apylinkės užrašas. Stendas nufotografuotas, surašytas tarnybinis pranešimas.

11.20 val. pranešta, kad Širvintose, Vilniaus g., stovi automobilis „VW Transporter“, ant kurio yra kandidato į Širvintų rajono merus Tėvynės sąjungos–Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) atstovo Audriaus Skaisčio agitacinė reklama. Jis nufotografuotas, surašytas tarnybinis pranešimas, automobilis patrauktas.

Šeštadienį 13.29 val. gautas pranešimas, kad Trakų rajone, Tiltų kaime, su žalios spalvos automobiliu važinėja vyras ir siūlo pinigus. Pasiūlius pranešėjui įvykio vietoje palaukti patrulių ir parašyti pareiškimą, pastarasis išjungė telefoną ir nebendravo. Įtariama, kad pranešimas buvo melagingas. Automobilis Tiltų kaime nepastebėtas, į atvykusius policijos pareigūnus niekas nesikreipė.

Šeštadienį po pietų buvo gautas Darbo partijos atstovo pranešimas, kad Širvintose, Vilniaus gatvėje, pranešėjui telefonu paskambino neprisistatęs vyriškis ir pasiūlė pirkti balsus. Pranešėjui atsisakius pirkti balsus, jis buvo išvadintas necenzūriniais žodžiais.

17.58 val. gautas Liberalų sąjūdžio atstovo pareiškimas, kad leidinyje „Trakų balsas“ paskleista tikrovės apie pareiškėją neatitinkanti informacija, kuri trukdo realizuoti teisę būti išrinktam rajono savivaldybės tarybos nariu.

Penktadienį ir šeštadienį vyko balsavimas namuose pakartotiniuose savivaldos rinkimuose Trakų ir Širvintų rajonuose bei naujuose rinkimuose į Seimą vienmandatėje Varėnos–Eišiškių rinkimų apygardoje.

Širvintų rajone pakartotinai renkamas meras, Trakuose vyksta tiek mero, tiek tarybos rinkimai. Šiose savivaldybėse Vyriausioji rinkimų komisija dėl šiurkščių pažeidimų panaikino kovo mėnesį vykusių rinkimų rezultatus.

Rinkimai į Seimą Varėnos–Eišiškių vienmandatėje rinkimų apygardoje organizuojami, nes kovą vykusių savivaldos rinkimų metu Varėnos meru buvo išrinktas Seimo narys Algis Kašėta.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi