Naujienų srautas

Lietuvoje2015.06.07 19:51

Trakuose ir Širvintose vyksta savivaldos rinkimai, renkamas naujas Seimo narys

BNS, LRT RADIJAS, LRT.lt 2015.06.07 19:51

Sekmadienį Trakuose renkama savivaldybės taryba ir meras, Širvintose – meras, o Varėnos–Eišiškių apygardoje vyksta Seimo nario rinkimai. Jie vyksta sklandžiai, rinkėjų aktyvumas nėra didelis, informuoja Vyriausioji rinkimų komisija.

Sekmadienį Trakuose renkama savivaldybės taryba ir meras, Širvintose – meras, o Varėnos–Eišiškių apygardoje vyksta Seimo nario rinkimai. Jie vyksta sklandžiai, rinkėjų aktyvumas nėra didelis, informuoja Vyriausioji rinkimų komisija.

„Darbas rinkimų apylinkėse vyksta pakankamai sklandžiai. Trukdžių atsirado tik Šešuolėlių rinkimų apylinkėje dėl ryšio problemų, tačiau jos buvo iš karto išspręstos“, – sekmadienį surengtoje spaudos konferencijoje teigė VRK pirmininko pavaduotoja Laura Matjošaitytė.

Pasak jos, rinkėjų aktyvumas kol kas nėra didelis.

„Matome, kad rinkėjų aktyvumas kol kas nėra didelis. Galbūt dėl to, kad sekmadienis, ankstus rytas, gražus oras už lango. Bet žiūrint į duomenis, kurie artėja link 11 valandos, matome, kad rinkėjų aktyvumas didėja“, – kalbėjo L.Matjošaitytė.

VRK turimais 10 val. duomenimis, Širvintų rajono savivaldybėje jau balsavo 7,77 proc. rinkėjų, Trakų rajono savivaldybėje – 5,97 proc. rinkėjų, o Varėnos–Eišiškių rinkimų apygardoje – 5,42 proc. rinkėjų.

Balsavimo apylinkės veiks nuo 7 val. ryto iki 20 val. vakaro. Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, Trakų rajono rinkėjų sąrašuose yra 28 tūkst. 775, Širvintų rajono – 14 tūkst. 768, Varėnos–Eišiškių rinkimų apygardoje – 30 tūkst. 194 rinkėjų. Savo valią per išankstinį balsavimą, specialiuose paštuose ir namuose iš viso pareiškė 6760 rinkėjų, arba beveik 9,2 proc. visų šiuose rinkimuose balsuoti galinčių rinkėjų.

„Vyriausioji rinkimų komisija kol kas grubių pažeidimų neužfiksavo. Buvo kalbos tokios, kad čia bus vežami balsuoti, kadangi balsavimas vyko ir centriniuose apskričių pastatuose, kad savivaldybėse nesusidarytų eilės. Tačiau tikrai to nesulaukėme. Keletas tik buvo pastebėta neblaivių asmenų atėjusių į Trakų rajono savivaldybę“, – sakė Vyriausiosios rinkimų komisijos narė Živilė Verbylaitė.

Pakartotinių rinkimų Trakų ir Šilutės rajonuose prireikė, kai Vyriausioji rinkimų komisija dėl šiurkščių pažeidimų panaikino kovo 1-ąją vykusių savivaldos rinkimų rezultatus. Taip pat dėl šiurkščių pažeidimų panaikinti Širvintų rajono savivaldybės mero rinkimų rezultatai.

Nauji rinkimai į Seimą vienmandatėje Varėnos–Eišiškių rinkimų apygardoje organizuojami, nes čia per 2012 metų rinkimus nugalėjęs Algis Kašėta buvo išrinktas Varėnos rajono meru ir atsisakė Seimo nario mandato.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi