Lietuvoje

2015.06.07 10:26

Į Lietuvą atvyko JAV Pensilvanijos nacionalinės gvardijos kariai

LRT.lt, Jovita Sukackaitė, LRT TV naujienų tarnyba2015.06.07 10:26

Šeštadienį Tarptautiniame Vilniaus oro uoste nusileido du JAV Karinių oro pajėgų kariniai transportiniai lėktuvai C-17 „Boeing Globemaster III“, kurie į Lietuvą, dalyvauti tarptautinėse pratybose „Kardo kirtis 2015“, atskraidino JAV Pensilvanijos nacionalinės gvardijos 56-osios Stryker brigados karius ir jų karinę techniką.

Šeštadienį Tarptautiniame Vilniaus oro uoste nusileido du JAV Karinių oro pajėgų kariniai transportiniai lėktuvai C-17 „Boeing Globemaster III“, kurie į Lietuvą, dalyvauti tarptautinėse pratybose „Kardo kirtis 2015“, atskraidino JAV Pensilvanijos nacionalinės gvardijos 56-osios Stryker brigados karius ir jų karinę techniką.

Apie 40 JAV karių būrys su daugiau nei 16 tonų sveriančiais keturiais ratiniais šarvuočiais „Stryker“ tiesiai iš oro uosto keliais nujudėjo į Gaižiūnų poligoną Rukloje. JAV Pensilvanijos nacionalinės gvardijos kariai į Lietuvą atvyko dalyvauti didžiausiose nuo Lietuvos narystės NATO Aljanse karinėse pratybose „Kardo kirtis 2015“, vykstančiose birželio 1–19 d. Oficiali pratybų atidarymo ceremoniją vyks birželio 8 d. Rukloje ir Pabradėje.

Oro uoste atvykusius JAV karius pasitiko tarptautinėms pratyboms vadovaujantys - Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų vadas generolas majoras Almantas Leika, ir JAV 28-osios pėstininkų divizijos, kuriai priklauso 56-osios Stryker brigada vado pavaduotojas brigados generolas George Swartz.

"Mūsų bendradarbiavimas ir bendros pratybos drauge su Pensilvanijos nacionaline gvardija jau vyksta daugiau nei 2 dešimtmečius. Tarptautiniu pratybų "Kardo kirtis" metu kartu treniruosimės vykdyti NATO jungtiniu karinių vienetų sąveiką, bendrą veiksmų suderinamumą operacijose, keisimės įgyta patirtimi. Šios pratybos taip pat yra puiki galimybe vykdyti ir tobulinti priimančios šalies paramos procedūras sąjungininkų atvykimui į Lietuvą" - sake Lietuvos kariuomenes sausumos pajėgų vadas gen. mjr. Almantas Leika.

„Kardo kirtis“ – tai kasmetinės JAV Sausumos pajėgų Europoje vadavietės Baltijos šalyse organizuojamos tarptautinės pratybos. Šios serijos pratybos Baltijos šalyse šiemet vyks jau penktąjį kartą. Pratybose Lietuvoje kartu su beveik 1,6 tūkstančio lietuvių karių treniruosis apie 1,5 tūkst. karių iš aštuonių NATO šalių - Danijos, Estijos, Latvijos, Portugalijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Vokietijos, Slovėnijos ir Kanados.

Apie 1 tūkst. karių iš Portugalijos, JAV ir Vokietijos – pratyboms Lietuvoje atsigabeno įspūdingą karinės technikos arsenalą: tankus „Abrams“, pėstininkų kovos mašinas „Stryker“, „Boxer“ ir „Pandur“, šarvuotus pėstininkų automobilius „Fuchs“, žvalgybos automobilius „Eagle IV“ ir „Dingo II“.

G. Schwartzas: atvykimas patvirtina JAV karinių pajėgų įsipareigojimą

Anot generolo Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų vado majoro Almanto Leikos, regioninės pratybos tuo pat metu vyks ir Estijoje ir Latvijoje, Lietuvoje ir Lenkijoje. Jo teigimu „Kardo kirtyje 2015“ dalyvauja 14 valstybių, todėl karių skaičius bus tikrai įspūdingas – daugiau kaip 6 tūkst. Lietuvoje jų turėtų būti daugiau nei pusė – apie 3,2 tūkst.

Lietuvos kariai per šias pratybas siekia tobulinti šalies, priimančios sąjungininkių paramą, įgūdžius, o bendrai visos šalys treniruojasi veikti kartu ir vykdyti jungtinės gynybos bei puolimo operacijas tarptautinėje aplinkoje. Pensilvanijos kariai lietuviams jau gerai pažįstami.

„Gvardijos karių buvimas čia, Lietuvoje, treniravimasis, veikimas kartu su jais tikrai nėra naujiena. Jie – mūsų standartiniai partneriai, dirbant kartu“, – nurodo gen. mjr. A. Leika.

Pasak JAV pėstininkų divizijos vado pavaduotojo brigados generolo George`o Schwartzo, šių karių atvykimas tęsia dvidešimt trejų metų Pensilvanijos nacionalinės gvardijos bendradarbiavimą su Lietuvos kariuomene. „Tai patvirtina JAV karinių pajėgų įsipareigojimą užtikrinti taiką ir saugumą šiame regione“, – tvirtina G. Schwartzas.

Amerikiečiai, portugalai, ir vokiečiai į pratybas atsigabeno daug ir kitos technikos: pėstininkų kovos mašinas „Boxer“ ir „Pandur“, žvalgybos automobilius „Eagle IV“ ir „Dingo II“, bei vienus sunkiausių tankų – „Abrams“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.