Naujienų srautas

Lietuvoje2015.06.05 17:16

Rinkimuose jau balsavo beveik 2 tūkst. žmonių

BNS 2015.06.05 17:16

Šią savaitę vykstančiuose rinkimuose į Trakų ir Širvintų savivaldybių tarybas, taip pat renkant naują Seimo narį Varėnos–Eišiškių apygardoje, savo valią per išankstinį balsavimą ir specialiuose paštuose jau pareiškė apie 2 tūkst. žmonių.

Šią savaitę vykstančiuose rinkimuose į Trakų ir Širvintų savivaldybių tarybas, taip pat renkant naują Seimo narį Varėnos–Eišiškių apygardoje, savo valią per išankstinį balsavimą ir specialiuose paštuose jau pareiškė apie 2 tūkst. žmonių.

Šie rinkimai vyks sekmadienį, birželio 7 d. Tačiau rinkėjai balsuoti galėjo ir iš anksto trečiadienį arba ketvirtadienį savivaldybėje arba vienos iš apskričių centriniame pašte. Be to, trakiškiai ir širvintiškiai balsuoti turėjo galimybę ir vieni kitų savivaldybėje, praneša Vyriausioji rinkimų komisija.

Ketvirtadienį iš anksto balsavo 319 Širvintų rajono, 322 Trakų rajono bei 316 Varėnos–Eišiškių rinkimų apygardos rinkėjų. Iš dešimties šalies apskričių centrinių paštų rinkėjai balsavo tiktai Vilniaus ir Utenos apskričių centriniuose paštuose. Iš viso tokių rinkėjų buvo 12.

Tuo metu iš viso per dvi išankstinio balsavimo dienas savo valią pareiškė 507 Širvintų rajono, 514 Trakų rajono bei 544 Varėnos–Eišiškių rinkimų apygardos rinkėjai. Iš 1 tūkst. 565 rinkėjų vos 20 pasirinko Vilniaus (19) ir Utenos (1) apskričių centrinius paštus, didžiajai daugumai patogiau balsuoti buvo savivaldybėse.

Per kovą vykusius savivaldybių tarybų rinkimus iš anksto balsavo 583 Širvintų ir 1232 Trakų rajono rinkėjai. Per 2012 metų Seimo rinkimus Varėnos–Eišiškių rinkimų apygardoje šis rodiklis buvo labai panašus – 595 rinkėjai.

Ketvirtadienis taip pat buvo antroji balsavimo specialiuose paštuose diena. Balsuojama specialiai rinkimams sudarytuose paštuose: bausmės vykdymo vietose, areštinėse, ligoninėse, gydymo įstaigose, socialinės globos įstaigose. Balsavimas specialiuose paštuose vyksta ir penktadienį.

Per dvi dienas balsavo 74 Širvintų, 84 Trakų ir 116 Varėnos–Eišiškių apygardos rinkėjų. Iš 274 specialiuose paštuose balsavusių rinkėjų 31 – nuteistasis, šiuo metu atliekantis bausmę vienuolikoje iš 16-os šalies laisvės atėmimo vietų.

Penktadienį prasidėjo balsavimas namuose. Pagal Savivaldybių tarybų ir Seimo rinkimų įstatymus, tokia teisė yra suteikta neįgaliesiems, dėl ligos laikinai nedarbingiems ar 70 metų sukakusiems bei vyresniems rinkėjams. Namuose bus galima balsuoti taip pat ir šeštadienį.

Pakartotinių rinkimų Trakų ir Šilutės rajonuose prireikė, kai Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymo pažeidimus pripažinusi šiurkščiais, VRK panaikino rinkimų šiose savivaldybėse rezultatus.

Nauji rinkimai į Seimą vienmandatėje Varėnos–Eišiškių rinkimų apygardoje organizuojami, nes čia per 2012 metų rinkimus nugalėjęs Algis Kašėta buvo išrinktas Varėnos rajono meru ir atsisakė Seimo nario mandato.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi