Lietuvoje

2015.06.05 15:06

Derybos dėl narystės EBPO: įstoti tikimasi po dvejų trejų metų

BNS, ELTA2015.06.05 15:06

Lietuva ketvirtadienį oficialiai pradėjo derybas dėl narystės Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijoje, kuriai šiuo metu priklauso 34 išsivysčiusios pasaulio šalys.

Lietuva ketvirtadienį oficialiai pradėjo derybas dėl narystės Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijoje, kuriai šiuo metu priklauso 34 išsivysčiusios pasaulio šalys.

Derybų pradžia su Lietuva ir Kosta Rika paskelbta Paryžiuje Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) Ministrų tarybos susitikime.

„Sveikiname pažangą Kolumbijos ir Latvijos priėmimo procese ir Kosta Rikos bei Lietuvos priėmimo svarstymo pradžią“, – teigiama Ministrų tarybos pareiškime.

Po Lietuvos delegacijos susitikimo su EBPO Generaliniu sekretoriumi Angel Gurria, Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pasirašė Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir EBPO Susitarimą dėl Organizacijai suteikiamų privilegijų, imunitetų ir lengvatų.

L. Linkevičius pabrėžė vertinantis šį susitarimą kaip pirmą konkretų žingsnį į Lietuvos narystę EBPO.

Susitarimu Lietuva suteiks EBPO atstovams tokius pačius imunitetus ir privilegijas, kokie yra priimti EBPO šalyse narėse. Jis taps sudėtine dalimi stojimo dokumentų, kuriuos, baigusi su EBPO narystės derybas, turi ratifikuoti šalis kandidatė.

Prancūzijoje taip pat viešintis ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius BNS sakė, kad Lietuva visateise organizacijos nare gali tapti per dvejus – trejus metus. Anot premjero, narystė sustiprins investuotojų pasitikėjimą valstybe ir leis gauti profesionalią analitinę medžiagą.

„Analitinis darbas, kurį atlieka šita organizacija, yra nepaprastai aukšto lygio ir ta informacija yra dalijamasi pirmiausia su EBPO nariais. Įstojus į šitą turtingųjų valstybių klubą, savaime suprantama, kad pasitikėjimas valstybe stiprėja. Tai atsiliepia ir užsienio investicijų pritraukimu“, – telefonu iš Paryžiaus BNS sakė Lietuvos premjeras.

Lenkija į organizaciją priimta 1996 metais, Estija – 2010 metais. Latvija derybas pradėjo 2013 metais ir visateise nare tikisi tapti kitąmet.

„Turtingųjų klubu“ kartais vadinama Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija buvo įkurta Jungtinių Valstijų iniciatyva 1960 metais. Ji derina šalių ekonominę ir socialinę politiką, skatina ekonominę pažangą, tarptautinę prekybą, rengia išsamias ekonomines prognozes.

2015 m. EBPO Ministrų tarybos pakvietimas vainikavo beveik du dešimtmečius trukusias Lietuvos pastangas tapti EBPO nare.

EBPO - tarptautinė organizacija, vienijanti politinį atstovavimą su gilios ekspertinės analizės pajėgumais, siekiant rasti efektyvius sprendimus globaliems ekonominiams ir socialiniams procesams. Šios organizacijos narėmis yra kol kas tik 34 aukšto ekonominio išsivystymo pasiekusios valstybės.

Daugiau kaip 250 EBPO komitetų ir darbo grupių suteikia galimybę šalių narių pareigūnams vertinti partnerių atliekamas reformas, dalintis patirtimi ir namuose taikyti geriausiai pasiteisinusias pasaulines praktikas. Tarptautinėje bendruomenėje narystė EBPO yra pripažįstama kaip šalies ekonominio stabilumo garantas, į ją atsižvelgiama teikiant vyriausybėms paskolas, planuojant ilgalaikes investicijas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.