Naujienų srautas

Lietuvoje2015.06.04 17:08

Regionų aplinkosaugos departamentuose – nauji skyriai mokesčiams ir byloms kontroliuoti

LRT.lt 2015.06.04 17:08

Nuo birželio 1 d. visuose regionų aplinkos apsaugos departamentuose pradėjo veikti 2 nauji specializuoti skyriai – Administracinių bylų nagrinėjimo ir Atliekų ir mokesčių kontrolės.

Nuo birželio 1 d. visuose regionų aplinkos apsaugos departamentuose pradėjo veikti 2 nauji specializuoti skyriai – Administracinių bylų nagrinėjimo ir Atliekų ir mokesčių kontrolės.

„Įsteigę specializuotus skyrius regionų departamentuose tikimės, kad pagerės pareigūnų darbo kokybė ir pavyks užtikrinti veiksmingesnę aplinkos apsaugą. Specializuodamiesi konkrečioje srityje pareigūnai pasieks geresnių rezultatų. Be to, didės ir jų darbo skaidrumas, nes nuo šiol protokolus surašinės ir nuobaudas skirs skirtingi pareigūnai“, – sakė aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas.

Administracinių bylų nagrinėjimo skyrius nagrinės regiono administracinių teisės pažeidimų bylas pagal pareigūnų ir neetatinių aplinkos apsaugos inspektorių surašytus protokolus. Taip pat užtikrins priimtų nutarimų vykdymą, skirtų administracinių baudų išieškojimą, rengs dokumentus ieškiniams dėl aplinkai padarytos žalos atlyginimo, kontroliuos žalos išieškojimą iš pažeidėjų ir t.t.

Atliekų ir mokesčių kontrolės skyrius vykdys mokesčių už aplinkos teršimą apmokestinamosios pakuotės, apmokestinamųjų gaminių, mobilių taršos šaltinių, stacionarių taršos šaltinių ir valstybinių gamtos išteklių kontrolę. Taip pat kontroliuos į vidaus rinką išleistų apmokestinamųjų gaminių, pakuočių ir pakuočių atliekų bei pakartotinio naudojimo pakuočių apskaitą, atliekas naudojančias ar eksportuojančias įmones, turinčias teisę išduoti pažymas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi