Lietuvoje

2015.06.04 14:03

Trečiadienį iš anksto balsavo apie 800 rinkėjų

ELTA2015.06.04 14:03

Pirmąją balsavimo iš anksto dieną, trečiadienį, pakartotiniuose Trakų ir Širvintų rajonų savivaldybių tarybų rinkimuose bei naujuose rinkimuose į Seimą vienmandatėje Varėnos-Eišiškių rinkimų apygardoje balsavo 608 rinkėjai. 

Pirmąją balsavimo iš anksto dieną, trečiadienį, pakartotiniuose Trakų ir Širvintų rajonų savivaldybių tarybų rinkimuose bei naujuose rinkimuose į Seimą vienmandatėje Varėnos-Eišiškių rinkimų apygardoje balsavo 608 rinkėjai.

Birželio 7-ąją, rinkimų dieną, balsuoti negalėsiantys Trakų ir Širvintų rajonų bei Varėnos-Eišiškių rinkimų apygardos rinkėjai savo pilietinę pareigą atlikti gali iš anksto, trečiadienį arba ketvirtadienį, savivaldybėje arba kurios nors apskrities centriniame pašte. Be to, trakiškiai ir širvintiškiai balsuoti turi galimybę ir vieni kitų savivaldybėje.

Trečiadienį, pirmąją balsavimo dieną, balsavo 188 Širvintų rajono, 192 Trakų rajono bei 228 Varėnos-Eišiškių rinkimų apygardos rinkėjai. Iš dešimties šalies apskričių centrinių paštų rinkėjų trečiadienį sulaukė vienintelė, sostinėje esanti pašto įstaiga, kurioje iš viso balsavo aštuoni rinkėjai.

Palyginti su 2015 m. kovo 1 d., užfiksuotas kur kas mažesnis rinkėjų aktyvumas balsuojant iš anksto – 251 Širvintose ir 594 Trakuose.

Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, Trakų rajono rinkėjų sąrašuose yra 28 775 asmenys, Širvintų rajono – 14 768, Varėnos-Eišiškių rinkimų apygardoje – 30 194 asmenys.

Trečiadienis taip pat buvo pirmoji balsavimo specialiuose paštuose diena. Balsuojama specialiai rinkimams sudarytuose paštuose: bausmės vykdymo vietose, areštinėse, ligoninėse, gydymo įstaigose (išskyrus poliklinikas), socialinės globos įstaigose. Balsavimas specialiuose paštuose vyksta tris dienas, iki birželio 5-osios. Pirmąją dieną specialiuose paštuose balsavo 201 rinkėjas.

Penktadienį prasidės balsavimas namuose. Pagal Savivaldybių tarybų ir Seimo rinkimų įstatymus, ši teisė yra suteikta tik neįgaliesiems, dėl ligos laikinai nedarbingiems ar 70 metų sukakusiems bei vyresniems rinkėjams.

Pakartotinių rinkimų Trakų ir Šilutės rajonuose prireikė, kai Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymo pažeidimus pripažinusi šiurkščiais, Vyriausioji rinkimų komisija panaikino rinkimų šiose savivaldybėse rezultatus. Dėl šiurkščių minėto įstatymo pažeidimų Širvintų rajono savivaldybės mero rinkimų rezultatai taip pat buvo panaikinti.

Nauji rinkimai į Seimą vienmandatėje Varėnos-Eišiškių rinkimų apygardoje organizuojami, nes čia per ankstesnius rinkimus parlamentaru tapęs liberalsąjūdietis Algis Kašėta buvo išrinktas Varėnos rajono meru ir atsisakė Seimo nario mandato.                            

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.