Lietuvoje

2015.06.03 18:15

Ministras: lėktuvą „An-2“ vandenyje apžiūrės narai, iškelti iš vandens kol kas neketinama

BNS2015.06.03 18:15

Susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius trečiadienį pranešė, kad į Baltijos jūrą gegužės viduryje nukritusio lėktuvo „An-2“ pakėlimas nuo dugno planuojamas penktadienį, bet iš vandens jo ištraukti šiame etape neketinama.

Susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius trečiadienį pranešė, kad į Baltijos jūrą gegužės viduryje nukritusio lėktuvo „An-2“ pakėlimas nuo dugno planuojamas penktadienį, bet iš vandens jo ištraukti šiame etape neketinama.

Spaudos konferencijoje ministras sakė, kad lėktuvas lynais turėtų būti pakeliamas į 5–10 metrų gylį nuo vandens paviršiaus.

Įsitikinus, kad nerti saugu, šeši Lietuvos narai turėtų patekti į lėktuvo vidų, jį nufilmuoti. Jei būtų rasti pilotų kūnai, jie būtų iškeliami ir pargabenti į krantą.

Apžiūrėjus lėktuvą, jis vėl bus nuleistas į jūros dugną, teigė ministras.

„Šitame etape lėktuvo iškelti ant platformos neturime galimybės, kadangi neturime tokios platformos, kuri galėtų tą lėktuvą pervežti į krantą. Planuojame lėktuvą nuleisti atgal į dugną ir jeigu tyrėjams užteks medžiagos avarijos priežasčiai nustatyti, tada bus vieni sprendimai“, – aiškino R. Sinkevičius.

Anot jo, jei šiame etape nepavyktų surinkti pakankamai informacijos nelaimės priežasčiai nustatyti, neatmetama vėliau bandyti lėktuvą iškelti iš vandens.

Laivas „Mintis“ į operacijos vietą išplauks ketvirtadienį. Juo bus gabenami lėktuvo kėlimą vykdysiančios Nyderlandų įmonės „Mammoet“ atstovai ir lietuviai narai.

„Šitame etape mes kainą pamirškime, antro etapo kaina, jeigu jis vyks, pasakysime tada – ir pirmo, ir antro“, – sakė ministras paklaustas, kiek operacija kainuos. Jo aiškinimu, operacijos pradžioje apie kainą kalbėti būtų neetiška. Ministras taip pat sakė, kad, Norvegijos specialistams šią savaitę apžiūrėjus lėktuvą, nepaaiškėjo daugiau detalių apie galimą pilotų buvimą orlaivyje. Po pirmos lėktuvo apžiūros gegužę paskelbta, kad lėktuve matomas vieno asmens siluetas.

„Iš medžiagos pasakyti, kad matomi vienas arba du kūnai, mes negalime. Yra neatpažintas dalykas, taip, bet ar tai yra žmogus, ar tai dar kažkas, šiandien pasakyčiau taip – pilotų kūnų buvimas nėra identifikuotas“, – trečiadienį sakė R. Sinkevičius.

Ministras taip pat aiškino, kad kalbos apie pašalinius daiktus lėktuve galėjo atsirasti dėl nežinojimo, kokie daiktai turi būti lėktuve. Apie orlaivyje esą matomus pašalinius daiktus trečiadienį kalbėjo valstybės įmonės „Oro navigacijos“ generalinis direktorius Algimantas Raščius.

„Klausiamas čia požiūrio ir žinojimo. Dar kartą pasakysiu, kad katastrofų ir avarijų grupės vadovas šiai dienai negali pasakyti, kad tai buvo pašalinės medžiagos“, – teigė jis.

Iš Geteborgo į Klaipėdą skridęs „An-2“ su patyrusiais lietuviais pilotais Adolfu Mačiuliu ir Alvydu Selmistraičiu virš Baltijos jūros dingo gegužės 16-osios popietę. Po trijų parų lėktuvas rastas Baltijos jūros dugne, už daugiau nei 100 kilometrų nuo kranto, 124 metrų gylyje. Vėliau pranešta, kad orlaivyje yra bent vieno piloto kūnas.

Populiariausi

Ligoninė
COVID-19 TRUMPAI 13

Lietuvoje

2021.02.25 09:33
COVID-19 TRUMPAI

COVID-19 Lietuvoje: protrūkis Visuomenės sveikatos centre, darželiuose, ligoninėse, gamybos įmonėse

538 nauji atvejai; atnaujinta 11.18
13
Matematikos egzaminas.
8

Lietuvoje

2021.02.25 14:04

Ministerija apsisprendė, kaip ir kada vyks brandos egzaminai: startas – birželio 7 dieną

skelbiamas tvarkaraštis, ilginama egzaminų trukmė; atnaujinta 14.50
8
Žygimantas Pavilionis

Lietuvoje

2021.02.25 08:36

Prezidentūra pritaria Pavilionio ateities Seimo komitete svarstymui: tarpininkavimo misija Sakartvele nepavyko

prezidentūra nesutinka su Šimonytės siūlymu dėl EVT; atnaujinta 09.25
„Vaisingumo klinikoje“ galėjo būti neapskaityta apie milijonas eurų
11

Lietuvoje

2021.02.25 15:02

Teisėsauga įtaria – „Vaisingumo klinikoje“ galėjo būti neapskaityta apie milijonas eurų

sulaikyti 9 asmenys, tarp jų – įmonės vadovas; atnaujinta 15.22
11