Naujienų srautas

Lietuvoje2015.06.03 17:24

A. Paulauskas: norime gauti informaciją iš švedų

ELTA 2015.06.03 17:24

Parlamentinį tyrimą dėl lėktuvo „An-2“ avarijos atliekančio Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Artūras Paulauskas mano, kad komunikacija su pilotų artimaisiais nebuvo tinkama.

Parlamentinį tyrimą dėl lėktuvo „An-2“ avarijos atliekančio Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Artūras Paulauskas mano, kad komunikacija su pilotų artimaisiais nebuvo tinkama.

Tai jis sakė po trečiadienį vykusio posėdžio, kurio metu už uždarų durų komiteto nariai bendravo ir su žuvusio piloto dukra Brigita Mačiulyte.

„Kadangi jinai bendravo tiek su ministru, tiek su krašto apsaugos pareigūnais, norėjome išgirsti nuomonę, nes vienas iš mūsų tyrimo blokų yra komunikacija. Mes manome, kad komunikacija tikrai nebuvo tinkama, ypač su nukentėjusiaisiais, bet šitą dalį reikia keisti ir tobulinti“, – žurnalistams sakė A. Paulauskas.

Jam susidarė įspūdis, kad sprendžiant dėl lėktuvo paieškos ir gelbėjimo operacijos pradžios griežtai buvo laikomasi taisyklių, tačiau svarbus, jo nuomone, ir žmogiškasis faktorius.

„Jie labai griežtai laikėsi instrukcijų. (...) Bet, man atrodo, kad buvo galima sureaguoti, tai tiesiog nuo kiekvieno žmogaus priklauso, ar skaityti instrukciją, ar elgtis pagal situaciją. (...) Apie tai, kad atsirado lėktuve problemos, galėjo nujausti skrydžio vadovas – Palangos skrydžių kontrolės centro vadovas, kai „An-2“ pilotai neatsiliepė į ryšį, nepranešė apie save jau apie 16 val. 30 min. Tai buvo bandymas susisiekti ir to nepavyko, o Aeronautikos centras, kuris vadovavo paieškai, pranešimą gavo tik 17 val. 50 min. Tai jūs galite matyti, kiek daug laiko užtęsė. Formaliai jie sulaukė, kol jis turėjo atvykti, po to dar pusę valandos palaukė, ar jis kažkur nenusileido kitur, ir tik tada pranešė Aeronautikos koordinavimo centrui, kuris ir vadovavo pirmomis valandomis paieškai“, – aiškino A. Paulauskas.

Jeigu nėra ryšio su lėktuvu, jo nuomone, galima ir anksčiau pradėti paiešką. Tačiau politikas nesiėmė atsakyti, ar bus siūloma keisti taisykles. „Man taip tiesiai sunku atsakyti, reikia su specialistais pakalbėti, kiek dažnai būna tokių atvejų“, – sakė NSGK pirmininkas A. Paulauskas, pažymėjęs, kad kartais pasitaiko tokių atvejų, kai pilotai nusileidžia, bet nepraneša.

A. Paulausko teigimu, penktadienį NSGK planuoja tęsti parlamentinį tyrimą. Anot jo, labiausiai laukiama informacijos iš švedų.

„Mes planuojame penktadienį dar tęsti pokalbius, yra dar keletas pareigūnų, kuriuos norime pakviesti. Labiausiai norime gauti informaciją iš švedų, nes mes esame užklausę tą mechaniką, kuris išleido lėktuvą, Švedijos gelbėjimo tarnybos paaiškinimus“, – sakė A. Paulauskas.

Trečiadienį NSGK posėdyje dalyvavo Krašto apsaugos ministerijos Viešųjų ryšių departamento direktorė Rūta Apeikytė, ministro patarėjas viešiesiems ryšiams Vaidotas Linkus, VĮ „Oro navigacija“ direktorius Algimantas Raščius, Aeronautikos gelbėjimo koordinacinio centro viršininkas Vytautas Vaižmužis.

NSGK posėdžiavo už uždarų durų. Tokią galimybę jam suteikė Seimas, priėmęs protokolinį nutarimą, kuriuo pritarė Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto prašymui rengti uždarus posėdžius.

NSGK tyrimą turės atlikti iki šių metų birželio 30 d.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi