Naujienų srautas

Lietuvoje2015.09.08 13:45

Neįmanoma užtikrinti, kad į Kauno fortus visiškai nepatektų žmonės

BNS 2015.09.08 13:45

Visiškai užtikrinti, kad į Kauno tvirtovės fortus neitų žmonės, neįmanoma, po įvykusios nelaimės apžiūrint II fortą kalbėjo jį valdančio Turto banko atstovė.

Visiškai užtikrinti, kad į Kauno tvirtovės fortus neitų žmonės, neįmanoma, po įvykusios nelaimės apžiūrint II fortą kalbėjo jį valdančio Turto banko atstovė.

„Saugome pagal galimybes, tačiau aptverti taip, kad žmonės nevaikščiotų – neįmanoma“, – tvirtino Turto banko Nekilnojamo turto valdymo skyriaus viršininkės pavaduotoja Julanta Poškutė.

Tai ji žurnalistams sakė po trečiadienį vykusio atsakingų institucijų pasitarimo, į kurį atvyko savivaldybės, Turto banko, seniūnijos, policijos ir ugniagesių atstovai. Pasitarimas surengtas reaguojant į nelaimingą įvykį, kai pirmadienį iš penkių metrų aukščio šiame forte nukritusi sunkiai susižeidė šešiolikmetė.

Pasak J. Poškutės, stengiamasi uždėti ženklus, įspėjančius apie pavojų ir apie tai, kad teritorijoje vaikščioti draudžiama, tačiau tokie ženklai „pabūna gal vieną parą ir jų nelieka“.

Turto banko atstovė pabrėžė, kad fortas nėra pritaikytas lankymui ar buvimui, todėl patys gyventojai turėtų suprasti, kad jame lankytis nėra saugu.

Trečiadienį apžiūrint forto teritoriją, joje įspėjamųjų ženklų apie pavojų ar draudimų eiti nebuvo, įėjimai į fortą taip pat buvo atviri.

II fortas yra įtrauktas į parduodamo turto sąrašą. Pardavinėjamas jis dar nebuvo, nes šiuo metu atliekamos procedūros formuojant žemės sklypą.

Kauno miesto savivaldybė žadėjo įrengti laikinus užtvarus ir įspėjimus apie pavojų. Darbai trečiadienį pradėti užtveriant įėjimą į fortą „stop“ juosta.

„Šie fortai nuo seno eina iš rankų į rankas ir kadangi jų priežiūra yra brangi, niekas ir neprižiūri. Šiuo metu fortai priklauso Turto bankui, tačiau kaip meras atvirai nesitikiu, kad atvažiuos kažkas iš Vilniaus ir bent vizualinę informaciją pačiose pavojingiausiose vietose, tvoreles sudės, kad lengvai nenuslystumei ir nenukristumei. Teks patiems padaryti“, – žurnalistams sakė Kauno miesto meras Visvaldas Matijošaitis.

Pasak mero, savivaldybė šiuos darbus antrajame ir kituose Kauno fortuose padarys savo lėšomis, nors pabrėžė, kad fortai priklauso Turto bankui, todėl jis ir turėtų galvoti, kaip išspręsti šią problemą.

Nelaimė Pilviškių gatvėje esančiame forte įvyko pirmadienį, 18.41 val. Šešiolikmetė nukrito nuo penkių metrų aukščio pastato forto teritorijoje, ji dėl galvos traumos gydoma ligoninėje.

2008 metais nelaimė įvyko pirmajame Kauno tvirtovės forte – tuomet per sprogimą buvo sužalota devynerių metų mergaitė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi