captcha

Jūsų klausimas priimtas

Lietuva ir Ukraina stiprina ekonominį bendradarbiavimą

Tarpvyriausybinė komisija pasirašė specialų protokolą, kuriuo bus stiprinamas abiejų šalių ekonominis bendradarbiavimas. Susitikimo metu Lietuva teikė konsultacinę paramą Ukrainai dėl ekonominių reformų.
T. Srėbaliaus (BFL) nuotr.
T. Srėbaliaus (BFL) nuotr.

Tarpvyriausybinė komisija pasirašė specialų protokolą, kuriuo bus stiprinamas abiejų šalių ekonominis bendradarbiavimas. Susitikimo metu Lietuva teikė konsultacinę paramą Ukrainai dėl ekonominių reformų.

Ūkio ministras Evaldas Gustas ir Ukrainos infrastruktūros ministras Andrejus Nikolajevičius Pivovarskis Odesoje po Lietuvos ir Ukrainos tarpvyriausybinės komisijos posėdžio pasirašė protokolą. Juo stiprinamas Lietuvos ir Ukrainos bendradarbiavimas dvišalės prekybos, investicijų, transporto, energetikos, sveikatos ir socialinės apsaugos, informacinių technologijų, žemės ūkio ir kitose srityse, teigiama Ūkio ministerijos pranešime spaudai.

„Tiek Lietuvai, tiek Ukrainai yra svarbu, kad po pertraukos vėl galėjome atnaujinti tarpvyriausybinio bendradarbiavimo komisijos posėdžius, kurie dėl politinės situacijos Ukrainoje negalėjo vykti praėjusiais metais. Lietuva skatina vystomąjį bendradarbiavimą ir teikia konsultacinę paramą Ukrainai įvairiose ekonominių reformų srityse“, – sakė ūkio ministras E. Gustas.

Pasak E. Gusto, pasirašytame protokole pažymima, kad vienas iš pagrindinių Lietuvos ir Ukrainos bendradarbiavimo siekių yra subalansuotas dvišalės prekybos apyvartos augimas. Prekybos apyvartą galėtume padidinti, geriau išnaudodami perspektyviausius sektorius, plėsdami aukštą pridėtinę vertę turinčių produktų sąrašą ir didindami jų dalį bendroje prekybos apyvartos struktūroje.

Per posėdį buvo svarstomas ir tarptautinės finansinės, techninės ir humanitarinės pagalbos Ukrainai klausimas. Lietuva šią pagalbą teiktų, vykdydama vystomojo bendradarbiavimo projektus. Vystomojo bendradarbiavimo projektai skatina Ukrainos eksportą, turizmo ir pramonės plėtrą ir padeda Ukrainos produkcijai prisitaikyti prie Europos standartų.

2014 metais, palyginti su 2013 metais, eksportas ir importas tarp Lietuvos ir Ukrainos augo, o investicinis bendradarbiavimas stiprėjo. 2014 metais, palyginti su 2013 metais, eksportas išaugo 6,9 procento, o importas – 7,7 procento. 2014 metų pabaigoje Lietuvos tiesioginės užsienio investicijos Ukrainoje siekė 0,7 mlrd. eurų, o Ukrainos tiesioginės užsienio investicijos Lietuvoje – 11,3 mln. eurų.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...