Naujienų srautas

Lietuvoje2015.06.04 03:52

Lietuvoje minima Sąjūdžio diena

LRT RADIJAS, LRT.lt 2015.06.04 03:52

Trečiadienį Lietuvoje minima Sąjūdžio diena. 1988-tųjų birželio 3 -čiąją  mokslininkai, rašytojai, filosofai  Mokslo akademijoje susirinko aptarti naujos Sovietų Sąjungos Konstitucijos. Po diskusijų  dėl Michailo Gorbačiovo paskelbtos  pertvarkos rėmimo,  buvo išrinkta 35-ių asmenų Lietuvos Persitvarkymo sąjūdžio iniciatyvinė grupė.

Trečiadienį Lietuvoje minima Sąjūdžio diena. 1988-ųjų birželio 3-iąją  mokslininkai, rašytojai, filosofai  Mokslo akademijoje susirinko aptarti naujos Sovietų sąjungos konstitucijos. Po diskusijų dėl Michailo Gorbačiovo paskelbtos  pertvarkos rėmimo,  buvo išrinkta 35-ių asmenų Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio iniciatyvinė grupė.

Steigiamasis Sąjūdžio suvažiavimas įvyko tų pačių metų rudenį. 1990-aisais Sąjūdžio remiami kandidatai Aukščiausiojoje Taryboje-Atkuriamajame Seime gavo daugiau negu 100-ą mandatų. Sąjūdžio deputatų balsais buvo priimtas 90-ųjų kovo 11-osios Lietuvos Nepriklausomos Valstybės atkūrimo aktas.

„Mes palyginti per trumpą laiką išbridom iš tos vadinamosios Sovietų sąjungos ir pagrindinė mūsų svajonė išsipildė. Kad gyvenimas ir šiandien taisytinas, kad netobulumų yra – vėlgi akivaizdu. Bet tai nuolatinis procesas: susidurti su sunkumais, juos įveikti ir vėl eiti į priekį“, – LRT Radijui sakė Sąjūdžio iniciatyvinės grupės narys Romas Pakalnis.

LRT kviečia prisiminti Sąjūdžio įvykius stebint žurnalistų paruoštas dokumentines apybraižas bei LRT Televizijos archyvų laidas. Jas galite rasti spustelėję ŠIĄ NUORODĄ.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi