Lietuvoje

2015.06.02 20:28

Užsienio lietuviai: šauktiniai iš užsienio – neįgyvendinama

LRT TV naujienų tarnyba, LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2015.06.02 20:28

Į Vilnių susirinkę pasaulio lietuviai diskutuoja apie svarbiausius priimtus sprendimus ir įvykius. Ypač svarbi tema jiems – privalomoji karo tarnyba jaunuoliams, gyvenantiems užsienyje.

Į Vilnių susirinkę pasaulio lietuviai diskutuoja apie svarbiausius priimtus sprendimus ir įvykius. Ypač svarbi tema jiems – privalomoji karo tarnyba jaunuoliams, gyvenantiems užsienyje.

„Nors dar nebuvo didesnių susitikimų, tačiau žmonės pasikalba tarpusavyje ir galiu pasakyti atvirai: dauguma mano, kad neįgyvendinamas dalykas yra šauktiniai iš užsienio. Praktiškiau yra prašyti savanorių. Tokių greičiau gali atsirasti: baigusių studijas, gimnazijas. Tų, kurie siekia nuotykių, turi Lietuvos pilietybę ir yra patriotai“, – LRT Televizijos laidoje „Laba diena, Lietuva“ sakė Pasaulio lietuvių bendruomenės pirmininkė Danguolė Navickienė. 

Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisija pradėjo nagrinėti Lietuvos valstybės saugumo užtikrinimo, pilietybės, programos „Globali Lietuva“ įgyvendinimo ir Darbo kodekso įtakos Lietuvos ekonomikai klausimus.

Du kartus per metus posėdžiaujanti komisija šį kartą Vilniuje dirbs iki penktadienio. Pasaulio lietuvių bendruomenės atstovai aptaria Lietuvoje bei užsienio valstybėse gyvenančių lietuvių bendradarbiavimą, rūpinasi abipuse pagalba ir parama, keičiasi mokslo, kultūros ir kita informacija, teikia siūlymus Seimui ir kitoms valstybės institucijoms.

Daugiau – LRT Televizijos laidoje „Laba diena, Lietuva“, pokalbyje su Pasaulio lietuvių bendruomenės pirmininke Danguole Navickiene ir prelatu Edmundu Putrimu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.