Lietuvoje

2013.01.16 08:06

Iki kovo 25-osios Seimo komisija turės paskelbti savo sprendimą dėl N. Venckienės

ELTA2013.01.16 08:06

Seimas sudarė laikinąją tyrimo komisiją, kuri spręs, ar leisti Seimo narę Neringą Venckienę patraukti baudžiamojon atsakomybėn, suimti ar kitaip suvaržyti jos laisvę.

Seimas sudarė laikinąją tyrimo komisiją, kuri spręs, ar leisti Seimo narę Neringą Venckienę patraukti baudžiamojon atsakomybėn, suimti ar kitaip suvaržyti jos laisvę.

Komisijoje dirbs 13 įvairioms Seimo frakcijoms atstovaujančių Seimo narių. Komisijai vadovaus socialdemokratas Vytautas Saulis, jo pavaduotoju tapo „tvarkietis“ Petras Gražulis.

Seimas pavedė savo sudarytai komisijai tyrimą atlikti iki šių metų kovo 25 d.

Antradienį už tokį nutarimą balsavo 89 Seimo nariai, prieš buvo 1, susilaikė 6 parlamentarai.

Seimui pritarus, tyrimo komisijoje dirbs Seimo nariai: Vilija Filipovičienė, Povilas Gylys, Petras Gražulis, Liutauras Kazlavickas, Vanda Kravčionok, Dalia Kuodytė, Kęstutis Masiulis, Antanas Matulas, Albinas Mitrulevičius, Marija Aušrinė Pavilionienė, Ričardas Sargūnas, Vytautas Saulis ir Mečislovas Zasčiurinskas.

Seimo „Drąsos kelio“ frakcijai atstovaujantis Algirdas Vaclovas Patackas linkėjo komisijai sąžiningo darbo ir priminė, kad „teisinė neliečiamybė yra įvesta tam, kad su žmogumi, esančiu politikoje, nebūtų susidorota neteisėtais būdais“.

Generalinis prokuroras Darius Valys antradienį iš Seimo tribūnos paprašė parlamento panaikinti Seimo narės N. Venckienės teisinę neliečiamybę.

Generalinis prokuroras paprašė sutikimo leisti patraukti Seimo narę baudžiamojon atsakomybėn, ją suimti ir kitaip suvaržyti jos laisvę.

D. Valys išdėstė parlamentarams ikiteisminių tyrimų metu gautus duomenis apie N. Venckienės galimai padarytas nusikalstamas veikas.

Pasak jo, ikiteisminių tyrimų metu surinkti duomenys leidžia manyti, kad N. Venckienė 2010 m. lapkričio 17 d. Panevėžio miesto apylinkės teismo patalpose viešai užgauliai pažemino teisingumą vykdantį teismą, nevykdė Kėdainių rajono apylinkės teismo 2011 m. gruodžio 16 d. sprendimo, kuriuo buvo įpareigota skubiai perduoti vaiką jo motinai, 2012 metų gegužės 17 d. trukdė antstolei vykdyti teismo sprendimą; piktnaudžiavo vaiko atstovo teisėmis psichiškai gniuždydama vaiką; panaudodama fizinį smurtą pasipriešino policijos pareigūnui.

„N. Venckienė, priešindamasi vaiko paėmimui, vaiko akivaizdoje tyčia ne mažiau kaip penkis kartus spyrė nukentėjusiajai L. Stankūnaitei į pilvą ir kojas, taip padarė nežymų sveikatos sutrikdymą ir traumavo mergaitę“, – sakė D. Valys.

Kalbėdama su žurnalistais N. Venckienė kategoriškai paneigė šiuos jai metamus kaltinimus, tvirtindama, kad „viso to nebuvo“.

Parlamentarė tvirtino, kad prašys laikinosios tyrimo komisijos posėdyje parodyti gegužės 17 d. Garliavos įvykių vaizdo įrašą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.