Naujienų srautas

Lietuvoje2015.06.02 16:04

Trečiadienį pakartotiniuose savivaldybių tarybų rinkimuose prasideda balsavimas iš anksto

ELTA 2015.06.02 16:04

Trakų ir Širvintų rajonų savivaldybių rinkėjai, kurie birželio 7-ąją pakartotinai rinks vietos valdžią, gali tai padaryti iš anksto – trečiadienį arba ketvirtadienį.

Trakų ir Širvintų rajonų savivaldybių rinkėjai, kurie birželio 7-ąją pakartotinai rinks vietos valdžią, gali tai padaryti iš anksto – trečiadienį arba ketvirtadienį.

Tomis pačiomis dienomis balsavimas iš anksto taip pat vyks vienmandatėje Varėnos-Eišiškių rinkimų apygardoje, kurioje bus renkamas Seimo narys.

Pakartotiniuose Trakų rajono savivaldybės tarybos bei Širvintų rajono savivaldybės tarybos nario-mero rinkimuose balsavimas iš anksto vyks trečiadienį ir ketvirtadienį nuo 8 iki 20 val. minėtų savivaldybių pastatuose.

Be to, trakiškiai rinkėjai balsuoti iš anksto taip pat galės ir Širvintų rajono, o širvintiškiai – ir Trakų rajono savivaldybėje.

Birželio 7-ąją kartu su pakartotiniais Savivaldybių tarybų rinkimais minėtuose rajonuose, rengiami ir nauji rinkimai į Seimą vienmandatėje Varėnos-Eišiškių rinkimų apygardoje. Šiuose rinkimuose išankstinis balsavimas vyks taip pat trečiadienį it ketvirtadienį Varėnos ir Šalčininkų rajonų savivaldybių pastatuose.

Be to, Seimo narį renkantys vienmandatės Varėnos-Eišiškių apygardos rinkėjai balsuoti iš anksto galės bet kurios apskrities centriniame pašte jo darbo valandomis. Kadangi tuo pat metu vyks ir pakartotiniai savivaldybių tarybų rinkimai, Trakų ir Širvintų rajonų rinkėjai balsuoti iš anksto galės ir apskričių centriniuose paštuose.

Paštuose rinkėjus aptarnaus akcinės bendrovės Lietuvos paštas paskirti pašto darbuotojai, kurių sąrašą ir jiems išduotas pažymas patvirtino ir rinkimų dokumentus pateikė Vyriausioji rinkimų komisija (VRK). Duomenis apie iš anksto balsavusių rinkėjų skaičių Lietuvos paštas iki kitos dienos 9 val. perduos VRK.

Pakartotiniai savivaldybės tarybos rinkimai organizuojami ir Šilutės rajone, jie vyks birželio 21 d. Balsavimas iš anksto šioje savivaldybėje vyks birželio 17 ir 18 dienomis. Šilutiškiai rinkėjai tuo metu galės balsuoti ne tik savo savivaldybėje, bet ir apskričių centriniuose paštuose.

Šilutės, Širvintų ir Trakų rajonų savivaldybėse balsuoti iš anksto galės ir kitų (dviejų) savivaldybių rinkėjai.

Pakartotinių rinkimų Trakų ir Šilutės rajonuose prireikė, kai Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymo pažeidimus pripažinusi šiurkščiais, VRK panaikino rinkimų šiose savivaldybėse rezultatus. Dėl šiurkščių minėto įstatymo pažeidimų panaikinti ir Širvintų rajono savivaldybės mero rinkimų rezultatai.

Birželio 7 d. taip pat vyks nauji rinkimai į Seimą vienmandatėje Varėnos-Eišiškių rinkimų apygardoje. Čia per 2012 metų Seimo rinkimus parlamentaru tapęs liberalsąjūdietis Algis Kašėta kovo 15 d. buvo išrinktas Varėnos rajono meru ir atsisakė Seimo nario mandato.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi