Lietuvoje

2015.09.08 13:45

E. Masiulis: parašai J. Oleko interpeliacijai jau surinkti

ELTA2015.09.08 13:45

Seime inicijuojama interpeliacija krašto apsaugos ministrui Juozui Olekui, jos tekstas jau suderintas, reikalingas parašų skaičius surinktas. 

Seime inicijuojama interpeliacija krašto apsaugos ministrui Juozui Olekui, jos tekstas jau suderintas, reikalingas parašų skaičius surinktas. 

Tai antradienį žurnalistams sakė Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Eligijus Masiulis. 

„Tekstas yra suderintas, parašai yra surinkti, ir aš manau, nebelieka jokių kliūčių interpeliacijos tekstą įregistruoti (...). Parašų skaičius dar gali šiek tiek augti, bet reikiamas skaičius yra – daugiau negu 29“, – sakė E. Masiulis. 

Jo teigimu, po interpeliacijos tekstu pasirašė Liberalų sąjūdžio, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijų nariai ir Mišriai grupei priklausantys parlamentarai. 

Pasak E. Masiulio, interpeliacijos tekstą planuojama įregistruoti dar antradienį.

Politiko teigimu, ministras J. Olekas turės 15 dienų, per kurias turės atsakyti į Seimo narių pateiktus klausimus. 

„Ministras yra absoliučiai nejautrus, nevertino savo elgesio tuo metu, kai reikėjo pasitelkti visas pajėgas gelbėjant ir koordinuojant gelbėjimą, čia, Lietuvoje. Savikritiškumo nebuvimas, politinės atsakomybės nebuvimas privertė Seimo narius, priklausančius opozicijai, Mišriai Seimo grupei, tokią interpeliaciją inicijuoti“, – sakė E. Masiulis. 

Jis akcentavo, kad keliamas ministro politinės atsakomybės klausimas. 

„Mes iš tikrųjų neklausinėsime techninių detalių, dėl kurių dabar vyksta labai daug tyrimų. Keliame klausimą dėl politinės ministro atsakomybės. Kai iš vyksta ypatingai tragiški įvykiai Lietuvoje, ministras švenčia kariuomenės paradus, smagiai leidžia laiką“, – interpeliacijos motyvus aiškino E. Masiulis. 

Krašto apsaugos ministras socialdemokratas Juozas Olekas nesiėmė vertinti jam inicijuotos interpeliacijos. „Palaukime, kai įregistruos, tada galėsiu vertinti, tada atsakysiu į tuos klausimus, kurie iškelti“, – antradienį sakė jis žurnalistams.

Ministras J. Olekas sulaukė kritikos dėl Baltijos jūroje nuskendusio lėktuvo „An-2“ paieškos ir gelbėjimo operacijos.

Gaisras Kaune
9
2021.05.07 11:55

Milžiniškas gaisras Kaune užgesintas: užsiliepsnojo metalo atliekos, didelis dūmų kamuolys buvo matomas iš toli

užterštas vanduo galimai tekėjo į Nemuną; atnaujinta 19.00
9
Saulius Skvernelis
2021.05.07 09:27

Skvernelis: rengiamas partnerystės įstatymas iš esmės įteisintų vienalyčių santuoką

palaiko „Šeimos maršo“ idėją; atnaujinta 17.18
Ingrida Šimonytė
Klaipėdos ritmas 23