Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Vertins vyriausybės darbus

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.09.08 13:45

Antradienį Seimas turėtų įvertinti prieš beveik mėnesį premjero Algirdo Butkevičiaus parlamentarams pristatytą praėjusių metų vyriausybės veiklos ataskaitą. 

Antradienį Seimas turėtų įvertinti prieš beveik mėnesį premjero Algirdo Butkevičiaus parlamentarams pristatytą praėjusių metų vyriausybės veiklos ataskaitą. 

Premjeras, pristatydamas ministrų kabineto praėjusių metų veiklos ataskaitą, kaip pagrindinius darbus vardijo suskystintųjų gamtinių dujų terminalo pastatymą, euro įvedimą, nacionalinius sprendimus, stiprinančius krašto gynybą. 

Pasak A. Butkevičiaus, Lietuva pernai buvo tarp Europos Sąjungos valstybių lyderių, kurių ekonomika augo sparčiausiai. Tačiau opozicija vyriausybę kritikuoja dėl neveiklumo ir idėjų trūkumo, skatinant ekonomikos augimą.

Opozicija šiai vyriausybei rašo ketvertą dešimtbalėje sistemoje. Premjeras tai vadina tiesiog pykčiu, bet taip pat yra kuklus ir savo vyriausybei rašo šešetą. 

Liberalų sąjūdžio lyderis teigia, kad vyriausybė praleido daug progų padaryti svarbių darbų, kad ir, pvz., socialines pertvarkas.

Pagal apklausas, vyriausybe pasitiki kiek daugiau nei ketvirtadalis gyventojų, tačiau didesnis procentas ja nepasitiki. Premjero A. Butkevičiaus reitingas – vienas aukščiausių tarp politikų. Kai kurie ministrai – Saulius Skvernelis, Linas Linkevičius, Juozas Olekas – taip pat patenka į populiariausiųjų dešimtuką.

Apžvalgininkai pastebi, kad vyriausybė turėtų sparčiau vykdyti reformas, kurios padėtų Lietuvos ekonomikai, juolab kad po 2020-ųjų itin mažėja Europos Sąjungos parama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.