Lietuvoje

2019.04.13 16:09

Druskininkuose jau žydi pusė milijono narcizų: minios traukia darytis asmenukių

Romas Sadauskas-Kvietkevičius, LRT.lt2019.04.13 16:09

Druskininkų Vijūnėlės parke jau žydi narcizai. Nors jų žydėjimo šventė vyks tik kitą savaitgalį, kurorto svečiai ir miesto gyventojai jau dabar skuba darytis asmenukių žydinčioje pievoje.

Pasak Druskininkų kultūros centro atstovų, pirmieji 130 tūkstančių narcizų Vijūnėlės parke buvo pasodinti 2011 m. rudenį, o dabar jų – apie pusė milijono. 2012 m. šalia pėsčiųjų tako, skiriančio Druskonio ežerą ir Vijūnėlės tvenkinį, pasodinta Bronislovo Lubio atminimui skirta japoniškų sakurų alėja. Jų pumpurai jau tuoj sprogs, o iki šv. Velykų medeliai turėtų pasidabinti įspūdingo grožio žiedais.

Narcizų jūra ir žydinčiomis sakuromis pasigrožėti pavasario savaitgaliais į Druskininkus suvažiuoja tūkstančiai svečių, o kasmet nusifotografuoti jų fone ir dalintis vaizdais socialiniuose tinkluose jau tapo kone privaloma – kitaip niekas nepatikės, kad iš tikrųjų buvote Druskininkuose.

Šeštadienį Vijūnėlės parke sutikti kurorto svečiai džiaugėsi saulėta diena ir sakė nustebę, kad likus savaitei iki Narcizų žydėjimo šventės dauguma žiedų jau prasiskleidę visu grožiu.

„Atvažiavau iš Gardino aplankyti sanatorijoje „Belorus“ besigydančios dukros. Ji man atsiuntė kelias nuotraukas, tai norėjau savo akimis pamatyti tokią grožybę“, – sakė kurorto viešnia Oksana.

Arminas ir Jūratė iš Marijampolės džiaugėsi taikę atvažiuoti aplankyti Druskininkuose gyvenančių giminaičių būtent tokiu metu, kai pražįsta narcizai.

„Dabar skubam fotografuotis prie Vijūnėlės dvaro, nes ką gali žinoti, gal iš tikrųjų jį kada nugriaus“, – linksmai kalbėjo moteris.

Šv. Velykų savaitgalį, balandžio 19-22 dienomis Druskininkai kviečia į Pavasario šventę. Vijūnėlės parke, narcizų ir sakurų fone, vyks daugybė nemokamų renginių, skirtų įvairaus amžiaus žiūrovams. Koncertuos muzikinis duetas „Music Time“, bardai, akordeonistų duetas „Tautinis aidas“, vaikų popchoras „Olialia“, vyks poezijos ir muzikos vakarai, burbulų šou, istorinės inscenizacijos. Be viso to organizatoriai žada lėktuvų akrobatinį pasirodymą „ANBO dangaus rapsodijos“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.