Lietuvoje

2015.05.31 17:13

Nesumokėjusiems už KET pažeidimus siūlo neišduoti pažymėjimų

BNS2015.05.31 17:13

Vidaus reikalų ministerija (VRM) siūlo neišduoti vairuotojo pažymėjimų asmenims, laiku nesusimokėjusiems baudų už kelių eismo taisyklių (KET) pažeidimus.

Vidaus reikalų ministerija (VRM) siūlo neišduoti vairuotojo pažymėjimų asmenims, laiku nesusimokėjusiems baudų už kelių eismo taisyklių (KET) pažeidimus.

Anksčiau ministerija siūlė tokią pačią sankciją taikyti nesusimokėjusiesiems visų administracinių nuobaudų.

„Nors teko daryti nuolaidas, paties pasiūlymo vis tiek neatsisakome, nes manome, kad tai būtų viena efektyviausių priemonių drausminti baudų nemokančius piktybinius pažeidėjus, kurių yra išties daug“, – BNS sakė vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis, kurio poziciją perdavė jo atstovas spaudai Tomas Beržinskas.

Asmenims, nesusimokėjusiems baudų už KET pažeidimus, siūloma taikyti ir kitą ribojimą – jie negalėtų savo vardu registruoti transporto priemonių „Regitroje“.

Tokiais būdais ministerija tikisi ne tik skatinti pažeidėjus ieškoti būdų bei priemonių sumokėti baudas, bet ir apskritai motyvuoti žmones vengti daryti pažeidimus.

Lietuvos kelių policijos tarnybos BNS pateiktais duomenimis, pernai policija šalyje išaiškino 409 tūkst. 926 KET pažeidimus. Už juos 120 tūkst. 61 atveju buvo paskirtos budos, jų suma siekė apie 11 mln. eurų

Valstybinė mokesčių inspekcija BNS informavo, kad iš šių baudų sumokėta apie 4,2 mln. eurų.

VRM parengtas pataisas toliau svarstys Vyriausybė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.