Naujienų srautas

Lietuvoje2015.05.30 23:08

Darbo partijos pirmininku tapo V. Mazuronis

Darbo partija (DP) šeštadienį iširinko naująjį pirmininką – pasitraukusią Loretą Graužinienę keičia DP naujokas Valentinas Mazuronis. DP įkūrėjas Viktoras Uspaskichas neslepia, kad šis žingsnis labai svarbus prieš kitąmet vyksiančius Seimo rinkimus.

Darbo partija (DP) šeštadienį iširinko naująjį pirmininką – pasitraukusią Loretą Graužinienę keičia DP naujokas Valentinas Mazuronis. DP įkūrėjas Viktoras Uspaskichas neslepia, kad šis žingsnis labai svarbus prieš kitąmet vyksiančius Seimo rinkimus.

V. Mazuronis rinkimuose didele persvara aplenlė vienintelį konkurentą Artūrą Paulauską. Kiti 12 kandidatų prieš rinkimus savo kandidatūras atsiėmė.

„Pirmas darbas – suburti komandą. Rinkimų rezultatai ir eiga parodė, kad žmonės nori dirbti kartu. Antras darbas – suaktyvinti darbą tose pozicijoje, kuriose yra deleguoti mūsų ministrai, išrinkti žmonės. Reikia paruošti rimtą, ant žemės stovinčių žmonių, suprantančių paprastų žmonių viltis ir norus, programą. Padarysime šiuos darbus ir tapsime stipriausia jėga 2016-ais metais“, – sako V. Mazuronis.

Buvęs Aplinkos ministras teigė, kad neketina mesti darbo Europarlamente, tačiau neatsisako planų sugrįžti į buvusias pareigas.

„Iki Seimo rinkimų aš dirbsiu ir Europarlamente, ir Lietuvoje. Jeigu rinkėjai pasitikės mūsų komanda, ką aš kviečiu daryti, jei norės turėti tokį patį kad ir Aplinkos ministrą, aš grįšiu“, – sako V. Mazuronis.

Politikas neseniai pasitraukė iš partijos „Tvarka ir teisingumas“. V. Mazuronis buvo šalininkas, kad TT ir DP susijungtų. Nors dabar susijungimo galimybė atmetama, esą bendras darbas įmanomas.

„Mūsų santykiai su Rolandu Paksu labai geri. Partijų susijungimo, aš manau, nebus, bet partijos jėgos ir rinkėjai susitelksime kitais būdais. Tikiuosi visi dirbsime kartu Darbo partijos pagrindu“, – viliasi V. Mazuronis.

Naujasis DP vadovas nesureikšmino ir DP teisinių problemų.

„Atskirkime teisinius procesus – Darbo partijos byla šiuo metu yra teisme ir nepolitizuokime nei mes, nei jūs ir atskirkime politinius procesus. Mes brėžiame brūkšnį ir politiškai einame į rinkimus. Teisminiai procesai turi spręstis ir išsispręsti teisiniu keliu. Bus sprendimai, vienaip ar kitaip vertinsime. Nemaišykime politikos ir teisės“, – sako V. Mazuronis.

V. Uspaskichas ir toliau išlieka DP garbės pirmininku. Jis net neketina slėpti, kad V. Mazuronis – koziris artėjančiuose Seimo rinkimuose.

„Visų pirma mes tikimės išnaudoti jo populiarumą ir potencialą, žmonių pasitikėjimą. Pirmas dalykas. Nereikia už jo slėptis. Kitas dalykas – darbo partijos programa. Mes norime, kad Lietuvoje būtų sudarytos konkurencingos sąlygos darbo rinkoje“, – sako V. Uspaskichas.

Tarp V. Mazuronio pavaduotojų nėra L. Graužinienės

Naujojo Darbo partijos pirmininko Valentino Mazuronio komandoje dirbs 12 pavaduotojų.

V. Mazuronio pirmuoju pavaduotoju tapo Seimo narys Vytautas Gapšys. Pavaduotojais patvirtinti žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė, Seimo nariai Valentinas Bukauskas, Kęstutis Daukšys, Vydas Gedvilas, Viktoras Fiodorovas, Artūras Paulauskas, Valdas Skarbalius, Darius Ulickas, teisingumo viceministras Giedrius Mozūraitis, Seimo pirmininkės patarėja Ieva Kačinskaitė-Urbonienė, ekspremjeras Gediminas Vagnorius.

„Tai bus komanda, kurioje yra ir naujų veidų, ir žmonių, turinčių patyrimą“, – partiečiams sakė V. Mazuronis.

Jam įvardijus kandidatų į pavaduotojus pavardes, Darbo partijos garbės narys Stepanas Karablikovas pasipiktino, kad daug jų yra iš Kėdainių. Kėdainiuose gyvena ir partijos įkūrėjas Viktoras Uspaskichas.

„Ar visi Kėdainiai atėjo į pavaduotojus, ar už borto dar liko?“ – klausė ilgametis „darbietis“.

„Liko, liko“, – jam atsakė V. Uspaskichas.

Suvažiavimo metu taip pat performuota Darbo partijos Pirmininkų taryba. Ją turėtų sudaryti garbės pirmininkas, partijos pirmininko, prezidento, Seimo pirmininko ir ministro pirmininko pareigas ėję „darbiečiai“. Ši taryba prižiūrės, kaip vykdomas partijos statutas, programos. Jai vadovaus garbės pirmininkas, šį titulą kol kas turi vienintelis V. Uspaskichas.

Premjeras: V. Mazuronio vadovavimas DP įtvirtins stabilumą

V. Mazuronio tapimas DP pirmininku prisidės prie Vyriausybės darbo stabilumo, sako premjeras socialdemokratas Algirdas Butkevičius.

„Teigiamai vertinu jo išrinkimą. Jis, tapęs DP pirmininku, įtvirtins stabilumą Vyriausybės darbe“, – šeštadienį BNS sakė centro kairės koalicijai vadovaujantis A.Butkevičius.

Jis pranešė V. Mazuronį jau pasveikinęs su naujomis pareigomis ir sutaręs dėl susitikimo.

A. Butkevičius gyrė V. Mazuronio darbą einant aplinkos ministro pareigas 2012–2014 metais.

„Jam dirbant ministru mūsų ryšiai buvo tamprūs. Jis sėkmingai įgyvendino Vyriausybės programą“, – tvirtino premjeras.

Politologas: V. Mazuronis vargiai pakels Darbo partijos reitingus

V. Mazuronio išrinkimas Darbo partijos pirmininku vargiai padidins šios partijos populiarumą, BNS sako politologas.

„Skeptiškai vertinčiau galimybę, kad iš karto Darbo partija pasidarys populiaresnė. Retai taip būna, kad populiarus politikas pereina iš vienos partijos į kitą ir tos partijos reitingai išauga į viršų (...). Nemanau, kad čia bus koks nors veiksmas, kuris įtikins rinkėjus, kad čia kažkokie pokyčiai vertingi“, – šeštadienį teigė Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto (TSPMI) politologas Mažvydas Jastramskis.

„Atėjo Mazuronis, o kas toliau? Ar Darbo partija savo programą keičia? Ar atsisako kokių nors savo nuostatų, reikalavimų, kažkaip kitaip juos įgyvendins būdama valdžioje? Nelabai kas kalbama. Nemanau, kad šis veiksmas labai kokybiškai ar kiekybiškai jiems padės“, – tikino politikos ekspertas.

Anot jo, kelia abejonių ir šio politiko savarankiškumas. V. Mazuroniui kaip ir kitiems buvusiems Darbo partijos pirmininkams yra grėsmė būti priklausomam nuo šios politinės jėgos įkūrėjo, garbės pirmininko V. Uspaskicho.

„Manau, kol Uspaskichas norės daryti įtaką Darbo partijoje, tol jis bus kaip pusiau šešėlinis kardinolas. Pusiau dėl to, kad matome, jog tą įtaką daro. Dabar Mazuronis yra tarsi savarankiškas (...), bet šiuo atveju jis yra Viktoro Uspaskicho politinis skolininkas. Jis atėjo į partiją ir tapo vadovu, jokioje kitoje partijoje net nebūtų galėjęs kandidatuoti į pirmininkus. Manau, kad Uspaskichas tikrai galės privačioje aplinkoje subtiliai priminti, kad jeigu ne aš, tai nebūtum galėjęs būti partijos pirmininku Lietuvoje“, – BNS sakė M. Jastramskis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi