Naujienų srautas

Lietuvoje2015.05.29 16:47

D. Grybauskaitė: Lietuva ir Lenkija yra vienos aktyviausių Ukrainos rėmėjų

BNS 2015.05.29 16:47

Lietuva ir Lenkija yra vienos aktyviausių Ukrainos rėmėjų, o šių šalių bendradarbiavimas svarbus regiono saugumui ir stiprumui, sako prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Lietuva ir Lenkija yra vienos aktyviausių Ukrainos rėmėjų, o šių šalių bendradarbiavimas svarbus regiono saugumui ir stiprumui, sako prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Šalies vadovė penktadienį susitikimo su Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos parlamentų pirmininkais Loreta Graužiniene, Bogdanu Borusewicziumi ir Volodymyru Groismanu, dalyvaujančiais Vilniuje vykstančioje parlamentų Asamblėjos sesijoje.

Šalies vadovė per susitikimą pabrėžė, kad Lietuva su Lenkija yra visada pasirengusios padėti Ukrainai žengiant europinės integracijos keliu, pranešė Prezidentūra.

„Visi šiandien esame vienijami bendro tikslo – siekiame užtikrinti saugų gyvenimą ir gerovę savo šalių žmonėms. Vienodai suprantame geopolitinę situaciją ir regionui iškilusias grėsmes. Kuo glaudžiau mūsų valstybės tarpusavy bendradarbiaus visais lygiais, tuo saugesnis ir stabilesnis bus mūsų regionas“, – sakė prezidentė.

Lietuvos vadovė su trijų valstybių parlamentų pirmininkais aptarė praėjusią savaitę Rygoje įvykusio Rytų partnerystės viršūnių susitikimo rezultatus ir situaciją Ukrainoje. Ji pabrėžė, kad ES ir toliau rems Ukrainą ir Rytų partneres, siekiančias įgyvendinti demokratines reformas ir judėti europiniu keliu. Pasak D. Grybauskaitės, Ukrainai svarbu tęsti reformų įgyvendinimą bei įvykdyti visas Europos Komisijos rekomendacijas dėl bevizio režimo su ES.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi