Naujienų srautas

Lietuvoje2015.05.29 12:15

NSGK tęsia lėktuvo „An-2“ avarijos tyrimą: konsultuosis su J. Kairiu

ELTA, LRT RADIJAS, LRT.lt 2015.05.29 12:15

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas (NSGK) penktadienį ketina tęsti avariją virš Baltijos jūros patyrusio „Klaipėdos avialinijų“ lėktuvo „An-2“ gelbėjimo operacijos tyrimą.

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas (NSGK) penktadienį ketina tęsti avariją virš Baltijos jūros patyrusio „Klaipėdos avialinijų“ lėktuvo „An-2“ gelbėjimo operacijos tyrimą.

Komiteto nariai ketina išklausyti Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Vidaus reikalų ministerijos vado pulkininko Renato Požėlos, VSAT Aviacijos rinktinės vado pulkininko Viktoro Račiūno, VSAT Aviacijos rinktinės eskadrilės vado Dariaus Kazlausko (orlaivio vadas) paaiškinimų.

Komiteto pirmininkas Artūras Paulauskas sako, kad posėdyje bus aptariamas veiksmų koordinavimas, kalbama apie oro koridorius, savo nuomonę išsakys lakūnas Jurgis Kairys.

„„Dar nebaigėm klausinėti pareigūnų, kurie dalyvavo šitoje gelbėjimo operacijoje. Bandysime patikrinti koordinacijos elementą: kaip vyko koordinacija tarp krašto apsaugos ir sienos apsaugos tarnybų. Taip pat tęsime tyrimą, kaip yra stebima oro erdvė, ar yra tikrai tarpai, koridoriai, kuriuose visiškai nėra oro erdvės kontrolės. Ir tai pat esame numatę pakviesti Jurgį Kairį – kaip ekspertą, kuris pats patyręs panašią avariją, galbūt jis galėtų įnešti aiškumo į tą mūsų tyrimą“, – LRT Radijui sakė A. Paulauskas.

Į posėdį taip pat kviečiamas Karinių oro pajėgų vadas (KOP) pulkininkas Audronis Navickas, KOP štabo viršininko pavaduotojas operacijoms pulkininkas leitenantas Marius Matulaitis, KOP Oro erdvės stebėjimo ir kontrolės valdybos vadas pulkininkas leitenantas Ramūnas Titenis.

Per pirmąjį trečiadienį vykusį NSGK posėdį buvo siekiama išsiaiškinti, kaip veikia civilinės aviacijos ir oro navigacijos sistema Lietuvoje.

Ateinančią savaitę NSGK nariai ketina surengti išvažiuojamąjį posėdį į Klaipėdą.

Seimo sprendimu, NSGK tyrimą turės atlikti iki šių metų birželio 30 d.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi