Naujienų srautas

Lietuvoje2015.05.28 19:26

Sostinės privačių darželių lankymas bus kompensuojamas

ELTA 2015.05.28 19:26

Vilniaus miesto savivaldybės taryba nusprendė svarstyti mero Remigijaus Šimašiaus siūlymą skirti 100 eurų kompensacijas lankantiems privačius vaikų darželius.

Vilniaus miesto savivaldybės taryba nusprendė svarstyti mero Remigijaus Šimašiaus siūlymą skirti 100 eurų kompensacijas lankantiems privačius vaikų darželius.

Kompensacija būtų skiriama tik su sąlyga, kad ta pačia suma tėvams bus sumažintas mokestis už vaiką, lankantį privatų darželį. Skaičiuojama, kad kompensacijoms per metus reikės apie 6 mln. eurų.

Šiemet sostinėje užregistruoti 9 tūkst. prašymų vaikus priimti į valstybinius darželius, tačiau posėdžio metu meras R. Šimašius pabrėžė, kad per kelerius pastaruosius metus taip pat susikaupė 7 427 nepatenkinti prašymai priimti į valstybinius darželius.

Savivaldybė skaičiuoja, kad rudenį į atsilaisvinusias vietas valstybiniuose darželiuose pateks 5 500 vaikų, tačiau dar truks apie 3 500 vietų. Nors anksčiau buvo teigiama, kad įvedus kompensacijas privatūs darželiai galėtų priimti iki 2 300 vaikų, tarybos posėdžio metu R. Šimašius įvardijo kuklesnį skaičių – nuo „kelių šimtų iki tūkstančio“.

Kompensacijų klausimas komitetuose bus svarstomas tris savaites.

Savivaldybės atliktos apklausos duomenimis, 30 iš 56 privačių darželių pageidautų, kad pinigai būtų pervedami tiesiogiai įstaigoms, mainais sumažinant tėvų mokamo mėnesinio mokesčio dalį. Likusios 26 įstaigos norėtų, kad pinigai būtų mokami tėvams, kurie yra sudarę mokymo sutartis su privačiu darželiu.

Sostinėje veikia 120 valstybinių lopšelių-darželių, 6 darželiai ir 16 darželių-mokyklų. Juos lanko daugiau kaip 27 tūkst. ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi