Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Apeliacinis teismas nusprendė V. Vonžutaitės bylą nagrinėti atskirai

ELTA2015.09.08 13:45

Darbo partijos vadinamosios juodosios buhalterijos byloje nuteistos Seimo narės Vitalijos Vonžutaitės byla bus nagrinėja atskirai, ketvirtadienį nusprendė Lietuvos apeliacinis teismas ir atskyrė politikės bylą nuo kitų nuteistųjų.

Darbo partijos vadinamosios juodosios buhalterijos byloje nuteistos Seimo narės Vitalijos Vonžutaitės byla bus nagrinėja atskirai, ketvirtadienį nusprendė Lietuvos apeliacinis teismas ir atskyrė politikės bylą nuo kitų nuteistųjų.

Taip teismas patenkino prokuroro Sauliaus Versecko skundą dėl bylų atskyrimo.

Teismo manymu, dėl šiuo metu besilaukiančios ir ne pirmą kartą teismo posėdyje nepasirodančios moters baudžiamosios bylos nagrinėjimas gali užsitęsti nepateisinamai ilgai, paskelbė teisėjų kolegijai pirmininkaujanti teisėja Violeta Ražinskaitė.

Teismas V. Vonžutaitės bylą atskyrė, nes nuteistoji jau ne pirmą kartą nepasirodė teisme, tai motyvuodama prasta sveikatos būkle.

Atskyrus bylas, apeliacinės instancijos teismas toliau tęsia baudžiamosios bylos nagrinėjimą be jame nedalyvaujančio Seimo nario Vytauto Gapšio, kuris yra išvykęs į Japoniją. Teismas garsina rašytinės ekspertizės išvadas.

V. Uspaskichas buvo nepatenkintas

Darbo partijos įkūrėjas V. Uspaskichas neatrodė patenkintas, kad teismas nusprendė atskirti nuo jo bylos V. Vonžutaitės bylą ir dar vykstant posėdžiui domėjosi galimybe apskųsti šią teismo nutartį. V. Uspaskichas ketvirtadienį teisiamųjų suole sėdėjo kartu su nuteista buvusia partijos finansininke Marina Liutkevičiene. Kitas nuteistasis – parlamentaras Vytautas Gapšys teismui leidus buvo išvykęs į komandiruotę užsienyje.

„Byloje manęs nėra ir kaltinimo struktūra padaryta per ją (V. Vonžutaitę, – red. past.) man. Ji nedalyvaus, praeis visas procesas, bus liudytojai ir visa kita. Ateis prašymai – ko nori kaltinamasis ar nuteistasis Viktoras Uspaskichas? – Noriu, kad būtų pakviesta V. Vonžutaitė, aš norėčiau užduoti klausimus – kokia nuomonė dėl pasikeitusių skaičių, dėl liudytojų. Nėra įrodymų, kad disponavo skaičiais, davė nurodymus“, – žurnalistams sakė nuteistas politikas. Jis sakė, kad skaičiais ir duomenimis jis nedisponavo, apie tai gali pasakyti tik V. Vonžutaitė, kurios dabar procese nėra.

V. Uspakichas sako, kad jeigu ekspertai negalėjo nustatyti, ar tikrai parašas jo, vadinasi, neužtenka įrodymų ir vadinasi, kad parašas ne jo. Prokuroras S. Verseckas sako, kad V. Vonžutaitė procese greičiausiai negalės dalyvauti ilgą laiką, o tai rodo, kad apeliacinis bylos procesas ir kitų nuteistųjų atžvilgiu negalėtų būti užbaigtas.

„Tiek Europos žmogaus teisių apsaugos konvencija, tiek Lietuvos įstatymai reikalauja užtikrinti greitą procesą“, – sakė prokuroras, kurio prašymu teismas V. Vonžutaitės bylą išskyrė į atskirą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt