Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Pratybose Lietuvoje dalyvaus daugiausia karių nuo įstojimo į NATO

BNS2015.09.08 13:45

Birželį vienu metu trijose Baltijos valstybėse ir Lenkijoje rengiamose pratybose „Kardo kirtis“ dalyvaus apie 6 tūkst. karių iš 13 NATO ir partnerių šalių, pusė jų treniruosis Lietuvoje, informavo Krašto apsaugos ministerija (KAM)

Birželį vienu metu trijose Baltijos valstybėse ir Lenkijoje rengiamose pratybose „Kardo kirtis“ dalyvaus apie 6 tūkst. karių iš 13 NATO ir partnerių šalių, pusė jų treniruosis Lietuvoje, informavo Krašto apsaugos ministerija (KAM)

Šių pratybų metu Lietuvoje vienu metu bus sutelkti didžiausi sąjungininkų pajėgumai nuo šalies narystės NATO pradžios, BNS patvirtino Sausumos pajėgų viešųjų ryšių karininkas vyr. ltn. Andrius Dilda.

Pasak jo, birželio 1–19 dienomis vyksiantys mokymai susidės iš dviejų dalių: lauko pratybų ir brigados štabų vadaviečių pratybų, naudojant kompiuterinius treniruoklius. Iš viso per pratybas vienu metu Lietuvoje dalyvaus per 3000 Lietuvos ir NATO bei Aljanso partnerių karių.

Kaip pranešė KAM, Jungtinių Amerikos Valstijų karinių pajėgų Europoje organizuojamų tarptautinių pratybų tikslas yra vystyti ir tobulinti sąjungininkų bendradarbiavimą planuojant ir vykdant karines operacijas, kelti karių profesionalumą ir treniruotis vykdyti priimančiosios šalies paramą.

Lauko pratybos Lietuvoje bus rengiamos Gaižiūnų (Rukla) ir Generolo Silvestro Žukausko (Pabradė) poligonuose, čia treniruosis apie 1600 karių iš Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų padalinių ir apie 900 karių iš Lietuvoje dislokuotų ir atvykstančių JAV, Vokietijos, Portugalijos sausumos pajėgų padalinių, taip pat Kanados ir Slovėnijos oro atakų kontrolės vienetų.

Šių pratybų metu taip pat bus sertifikuojamas Baltijos batalionas (BALTBAT), kuris rengiasi budėti NATO greitojo reagavimo pajėgose 2016 metais.

Lietuva šiais metais yra pagrindinė pratybų priimančioji šalis. Pratybų atidarymo ceremoniją planuojama surengti birželio 8 dieną Generolo Adolfo Ramanausko kovinio rengimo centre Nemenčinėje.

„Kardo kirtis“ – tai kasmetinės JAV Sausumos pajėgų Europoje vadavietės Baltijos šalyse organizuojamos tarptautinės pratybos. Šios serijos pratybos Baltijos šalyse šiemet vyks jau penktąjį kartą. Pratybose Lietuvoje su beveik 1,6 tūkstančio lietuvių karių treniruosis apie 1,5 tūkst. karių iš aštuonių NATO šalių – Danijos, Estijos, Latvijos, Portugalijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Vokietijos, Slovėnijos ir Kanados.

Apie 1 tūkst. karių iš Portugalijos, JAV ir Vokietijos pratyboms Lietuvoje atsigabeno įspūdingą karinės technikos arsenalą: tankus „Abrams“, pėstininkų kovos mašinas „Stryker“, „Boxer“ ir „ Piranha“, šarvuotus pėstininkų automobilius „Fuchs“, žvalgybos automobilius „Eagle IV“ ir „Dingo II“. Su šia technika sąjungininkų kariai treniruotis Lietuvoje pradėjo dar balandžio mėnesį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.