Lietuvoje

2015.05.27 11:39

Teismas nutraukė FNTT vadovo K. Jucevičiaus ir VRM bylą

BNS2015.05.27 11:39

Vilniaus apygardos administracinis teismas trečiadienį nutraukė administracinę bylą, kurioje Finansinių nusikaltimų tyrimų tarybos (FNTT) vadovas Kęstutis Jucevičius ketino bylinėtis su Vidaus reikalų ministerija (VRM).

Vilniaus apygardos administracinis teismas trečiadienį nutraukė administracinę bylą, kurioje Finansinių nusikaltimų tyrimų tarybos (FNTT) vadovas Kęstutis Jucevičius ketino bylinėtis su Vidaus reikalų ministerija (VRM).

Pirmadienį Vilniaus apygardos administracinis teismas gavo K. Jucevičiaus pranešimą, kad jis atsisako savo skundo ir prašo nutraukti bylą. Motyvų pareiškėjas nenurodė, tik pažymėjo, kad įstatymai tai leidžia jam daryti bet kurioje bylos stadijoje.

Į teismo posėdį nei K. Jucevičius, nei jo atstovas neatvyko.

Posėdyje teisėjai Rūtai Miluvienei paskelbus, kad pareiškėjas atsisako skundo, Vidaus reikalų ministerijos atstovė Indrė Gasperė sakė, kad nėra priežasčių, kurie neleistų nutraukti bylos.

Netrukus teismas priėmė sprendimą nutraukti bylą.

Teismas K. Jucevičiaus ir VRM bylos net nebuvo pradėjęs nagrinėti. Trečiadienį buvo numatytas pirmasis posėdis.

K. Jucevičius į Vilniaus apygardos administracinį teismą buvo kreipęsis prašydamas panaikinti 2014 metų lapkričio 29 dienos vidaus reikalų ministro įsakymą, kuriuo pavedama atlikti FNTT direktoriaus pakartotinį patikrinimą dėl teisės dirbti su slapta informacija. Tuo įsakymu taip pat pareigūnui uždrausta tikrinimo metu susipažinti su slapta informacija.

Pareiškėjas yra prašęs sustabdyti to įsakymo galiojimą, tačiau teismas jo netenkino, nors patį skundą priėmė.

Atliekant šį tyrimą nutarta FNTT vadovą patikrinti poligrafu. Gegužės pradžioje jis buvo nuvykęs atlikti šią procedūrą, bet jos nebaigė.

Tarnybinis tyrimas dėl K. Jucevičiaus patikimumo turėtų būti baigtas šią savaitę. Jis atliekamas nuo pernai lapkričio.

K. Jucevičius dėl jo atžvilgiu atliekamo patikrinimo buvo kreipęsis ir į prokuratūrą dėl galimo S. Skvernelis piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi. Tačiau prokurorai tyrimą atsisakė pradėti.

Klausimas dėl K. Jucevičiaus patikimumo kilo, kai jis buvo apklaustas Specialiųjų tyrimų tarnyboje kaip specialusis liudytojas, atliekant ikiteisminį tyrimą buvusio advokato Juzefo Kozubovskio byloje.

K.Jucevičius FNTT vadovauja nuo 2012 metų kovo, tarnyboje jis dirba nuo 2002 metų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.