Lietuvoje

2013.01.15 09:14

V. Andriukaitis: greitosios pagalbos sistema turi būti centralizuota

LRT.lt2013.01.15 09:14

Greitosios pagalbos stočių sistema Lietuvoje turėtų būti centralizuota, su centrine dispečerine ir keletu filialų, mano sveikatos apsaugos ministras Vytenis Andriukaitis.

Greitosios pagalbos stočių sistema Lietuvoje turėtų būti centralizuota, su centrine dispečerine ir keletu filialų, mano sveikatos apsaugos ministras Vytenis Andriukaitis.

„Greitosios pagalbos sistema turėtų būti centralizuota. Logiška manyti, kad galbūt reikėtų turėti vieną nacionalinę sistemą su centrine dispečerine, galbūt penkiais filialais, kuri būtų valdoma operatyviai, kad būtų greitosios pagalbos mašinos išdėstytos taip, kad būtų patogiau pasiekti įvykio vietą. Ta kryptimi dirbsime“, – pirmadienį po Vyriausybės pasitarimo sakė ministras.

Pasak V. Andriukaičio, diskutuojama bus dėl greitosios pagalbos stočių finansavimo tvarkos keitimo.

„Jau pradėjome diskutuoti, turėjom susitikimą su greitųjų pagalbos stočių vadovais. Yra pateikta medžiaga diskusijai. Žinoma, turbūt reikėtų galvoti apie įkainių reguliavimo problemas, bet pati formulė, kur aptarnaujamas gyventojų skaičius, yra logiškai motyvuota“, – teigė V. Andriukaitis.

Ministras pažymėjo, kad apskritai greitosios pagalbos stočių būklė, vertinant viso sveikatos apsaugos sektoriaus kontekste, yra gera.

„Šiuo atveju, jeigu žiūrėtume į rajonų centrinių ligoninių būklę ir pagalbos stočių būklę, tai rajonų centrinių ligoninių situacija yra gerokai blogesnė“ , – teigė V. Andriukaitis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
Migrantai Druskininkų pasienio užkardoje
Tik LRT.LT 13
Karantinas Lietuvoje
COVID-19 TRUMPAI 10