Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Pradedamas tyrimas dėl „An-2“ paieškos

Irma Janauskaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.09.08 13:45

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas pradeda nagrinėti, ar tinkamai vykdyta Baltijos jūroje nukritusio lėktuvo „An-2“ paieškos ir gelbėjimo operacija.

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas pradeda nagrinėti, ar tinkamai vykdyta Baltijos jūroje nukritusio lėktuvo „An-2“ paieškos ir gelbėjimo operacija.

Anksčiau prezidentė yra sakiusi, kad šio orlaivio ir pilotų paieška organizuota neprofesionaliai, neoperatyviai ir nenuosekliai, tačiau dabar ji sako, kad nereikia svarstyti apie atsakingų politikų atsistatydinimą, o apie geresnį paieškos ir gelbėjimo koordinavimą.

Baltijos jūroje nukritęs orlaivis „An-2“ aptiktas tik po trijų parų. O jame vėliau rastas, manoma, ir vieno iš dviejų pilotų kūnas. Paieškos operaciją vykdęs Jūrų koordinacinio gelbėjimo centras sako, gelbėtojai padarė viską, kad rastų lėktuvą ir lakūnus. Tačiau paieška smarkiai kritikuojama.  

Ar orlaivio ieškota tinkamai, aiškinasi generalinė prokuratūra, Susisiekimo ministerija, vyriausybės sudaryta komisija. Šiandien į pirmąjį posėdį rinksis ir Seimo nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas, taip pat atliekantis tyrimą.

Pasak komiteto pirmininko Artūro Paulausko, bus siekiama išsiaiškinti, kaip Lietuvoje stebima oro erdvė, kas už ką atsakingas. 

Prezidentės teigimu, „An-2“ paieškos operacija atskleidė, kad Lietuvai reikalingas civilinių krizių valdymo centras, o tokio anksčiau veikusio centro atsisakymas buvo klaida.

„Dabar vyksta stumdymasis tarp institucijų – kas ką turi daryti, kas už ką atsako, koks ministras kaltas.Iišties tai yra daug gilesnių mūsų problemų išraiška“ sakė Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Opozicija, nelaukdama komisijų išvadų, grasina interpeliacija krašto apsaugos ministrui Juozui Olekui. 

Nuskendusį lėktuvą apžiūrės, o vėliau galbūt ir iškels Nyderlandų kompanija „Mamut“. Vakar vakare į Lietuvą atvykę kompanijos ekspertai, planuojama, su būtina įranga pradės rengtis  darbams. 

Operacijai bus pasitelkti robotai, žmonės į vandenį neners, nes tai būtų per brangu. Vien lėktuvo apžiūra gali kainuoti iki 30 tūkstančių eurų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt