Lietuvoje

2015.05.26 17:55

Su olandų ekspertais sutarta dėl nuskendusio lėktuvo „An-2“ skenavimo

BNS2015.05.26 17:55

Valstybės įmonė „Oro navigacija“ sutarė su Nyderlandų kompanija „Mammoet“ dėl Baltijos jūroje nuskendusio lėktuvo „An-2“ skenavimo.

Valstybės įmonė „Oro navigacija“ sutarė su Nyderlandų kompanija „Mammoet“ dėl Baltijos jūroje nuskendusio lėktuvo „An-2“ skenavimo.

„Kol kas – pirminė stadija, sutarėme tiktai dėl apžvalgos, tai yra skenavimo“, – antradienį BNS sakė bendrovės „Oro navigacija“ vadovas Algimantas Raščius.

Darbų kainos jis nenorėjo viešinti.

„Komanda šiandien atskrenda, pradeda vakare darbus, rytoj įranga atvažiuoja. Skenavimas turėtų būti gegužės 30–31 dieną, jeigu oras geras“, – sakė A. Raščius.

Skenavimus atlikę ekspertai turėtų pasiūlyti, kaip būtų galima orlaivį iškelti.

„Jeigu trauksime, čia jau bus kitas sprendimas, ne „Oro navigacijos“ sprendimas“, – pažymėjo jis.

Lėktuvo apžiūrai bus pasitelktas Lietuvos karinių jūrų pajėgų laivas. Kuris konkrečiai laivas tiks operacijai, pasirinks „Mammoet“ atstovai.

„Jie rytoj atvyks į laivą, žiūrės, kaip tinka, kokia įranga. Taip daug pigiau išeina, jeigu su laivu samdytume, mano žiniomis, kažkur 200–300 tūkst. eurų kainuotų“, – sakė A. Raščius.

Darbai bus finansuojami iš Vyriausybės rezervo fondo. Susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius pirmadienį neatmetė, kad regreso tvarka padengti išlaidas gali būti reikalaujama iš orlaivio savininkų – „Klaipėdos avialinijų“. Šios vadovai esą nepageidauja iškelti orlaivio, jei to nereikės siekiant atgauti galbūt ten esančius pilotų kūnus.

Iš Geteborgo į Klaipėdą skridęs lėktuvas „An-2“ su patyrusiais lietuviais pilotais virš Baltijos jūros dingo gegužės 16-osios popietę. Po trijų parų lėktuvas rastas Baltijos jūros dugne. Dar po dviejų parų nustatyta, kad orlaivyje yra bent vieno piloto kūnas.

Populiariausi

Į Kauną atskraidintos apsaugos priemonės.
9

Lietuvoje

2021.04.22 10:06

SAM kreipiasi į prokurorus – Lietuvos medikų nepasiekė maždaug 20 vagonų apsaugos priemonių

žala – daugiau nei 900 tūkst. eurų; atnaujinta 13.24
9
Jaroslavas Narkevičius

Lietuvoje

2021.04.22 13:47

Narkevičius nenumano, kur įtariamai galėjo dingti apsaugos priemonių siunta, buvęs viceministras spėja klaidas dokumentuose

„Hoptrans logistics“: prekių trūkumai nebuvo nustatyti; atnaujinta 15.05
Greitoji pagalba

Lietuvoje

2021.04.22 17:13

Tragedija Vilniuje: šalia daugiabučio namo rastas mirusio mažamečio kūnas

pareigūnai kol kas neatmeta įvairių mirties versijų