Lietuvoje

2015.05.26 18:08

JAV senatorius: Rusijai pulti Lietuvą būtų kvaila

BNS2015.05.26 18:08

Rusijai užpulti Lietuvą būtų kvaila, turint omenyje, kad NATO šalys yra įsipareigojusios ginti viena kitą agresijos atveju, sako Vilniuje viešintis Jungtinių Amerikos Valstijų senatorius Richardas Durbinas.

Rusijai užpulti Lietuvą būtų kvaila, turint omenyje, kad NATO šalys yra įsipareigojusios ginti viena kitą agresijos atveju, sako Vilniuje viešintis Jungtinių Amerikos Valstijų senatorius Richardas Durbinas.

„Tai būtų kvaila. Aš tikiuosi, kad ponas Vladimiras Putinas net nesvarstys tokio varianto“, – žurnalistams antradienį Prezidentūroje sakė R. Durbinas.

Jo teigimu, šiandien svarbesnis klausimas yra situacija Ukrainoje. R. Durbinas sako, kad vasarį pasirašytas Minsko paliaubų susitarimas yra „nuviliantis“, tačiau jis tikisi konflikto pabaigos.

„Minsko susitarimas yra nuviliantis. Rusija iki šiol jį pažeidinėja beveik kiekvieną dieną, nusinešdama nekaltas gyvybes“, – teigė senatorius.

Vis dėlto jis pabrėžė, kad tikisi konflikto pabaigos, Rusijos remiamiems separatistams nebesiveržiant į didžiuosius Ukrainos miestus, pavyzdžiui, Mariupolį.

Pasak R. Durbino, užpuolusi Ukrainą, Rusija suvienijo tiek pačią valstybę, tiek ją palaikančią valstybių koaliciją.

„Kur kas didesnę koaliciją, nei aš kada nors būčiau pagalvojęs. Ypač didžiuojuosi Amerikos lyderyste palaikant Ukrainą šiandien, bet turiu pasakyti, kad lygiai taip pat didžiuojuosi tuo, ką padarė Lietuva“, – teigė JAV politikas.

„Lietuva buvo tokia nuoširdi, palaikydama Ukrainą ir jos laisvę. Aš didžiuojuosi tuo, ką padarė ši šalis“, – pridūrė jis.

R. Durbinas aktyviai remia Ukrainą ir yra vienas iš dviejų Senato „Ukraine Caucus“ pirmininkų. Jis priklauso JAV Senato Asignavimų, Teisingumo ir Administravimo komitetams, taip pat Gynybos pakomitečiui.

R. Durbinas yra vienas įtakingiausių lietuvių kilmės amerikiečių JAV politikoje. Jo motina Ona Kutkaitė kilusi iš Jurbarko, ji su tėvais emigravo į JAV 1911 metais. Tėvas – airis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.