Lietuvoje

2015.05.26 18:00

Galima ministrė prezidentūros duris pravėrė paslapčia

Birutė Vyšniauskaitė, LRT.lt2015.05.26 18:00

Nors premjeras Algirdas Butkevičius antradienį teigė nenorįs skelbti galimo pretendento į švietimo ir mokslo ministro postą pavardės, nes laukiąs Specialiųjų tyrimų tarnybos pažymos, LRT.lt žiniomis, Seimo švietimo, mokslo ir kultūros komiteto vadovė, Darbo partijos atstovė  Audronė Pitrėnienė jau lankėsi prezidentūroje.

Nors premjeras Algirdas Butkevičius antradienį teigė nenorįs skelbti galimo pretendento į švietimo ir mokslo ministro postą pavardės, nes laukiąs Specialiųjų tyrimų tarnybos pažymos, LRT.lt žiniomis, Seimo švietimo, mokslo ir kultūros komiteto vadovė, Darbo partijos atstovė Audronė Pitrėnienė jau lankėsi prezidentūroje.

Apie tai žinia netruko pasklisti Seimo kuluaruose, nepaneigė šios informacijos ir kai kurie įtakingi Darbo partijos nariai.

Prezidentės Dalios Grybauskaitės darbotvarkėje susitikimas su A. Pitrėniene nebuvo įrašytas.

Šalies vadovės atstovė teigė neturinti informacijos apie galimą ar jau įvykusį A. Pitrėnienės apsilankymą prezidentūroje.

O pati A. Pitrėnienė buvo kur kas atviresnė: „Eidama susitikti su Prezidente, labai jaudinausi, nes dar nė karto nebuvau su ja bendravusi akis į akį. Bet įtampa greitai atslūgo. Nesistengiau pasirodyti protingesnė ar visažinė, elgiausi natūraliai, nuoširdžiai ir pagarbiai. Mes su šalies vadove apie švietimo reikalus pasikalbėjome dalykiškai, aptarėme pačias opiausias šios srities, kuri man tikrai nesvetima, problemas. Pokalbis užtruko apie 40 minučių.“

Paklausta, ar, išeidama iš prezidentūros, jautėsi jau kaip ministrė, A. Pitrėnienė prisipažino nenorinti dar nieko prognozuoti: „Kai prezidentė pasirašys dekretą, tuomet galėsime pasikalbėti išsamiau“. 

                                           

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.