Lietuvoje

2015.05.26 10:44

Prezidentės patarėjas K. Budrys: didelių pasikeitimų santykiuose su Lenkija nematytume

ELTA2015.05.26 10:44

Lenkijos Prezidentu tapus Andžejui Dudai, dvišaliai santykiai su kaimyne neturėtų tapti mažiau intensyvūs, sako Prezidentės Dalios Grybauskaitės patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Kęstutis Budrys.

Lenkijos Prezidentu tapus Andrzejui Dudai, dvišaliai santykiai su kaimyne neturėtų keistis, sako Prezidentės Dalios Grybauskaitės patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Kęstutis Budrys.

Antradienio rytą kalbėdamas „Žinių radijui“ šalies vadovės atstovas pabrėžė, kad dvišaliai Lietuvos ir Lenkijos santykiai yra pakankamai aktyvūs ir intensyvūs, o Lenkija Lietuvai yra labai svarbi kaimynė.

Prezidentės patarėjas Kęstutis Budrys. S. Skinkio (BFL) nuotr.

„Mes turime labai daug bendrų klausimų. Kai ir minėjau, pirmoje eilėje yra saugumo klausimai regione, t. y. ir mūsų labai platus gynybos bendradarbiavimo portfelis, ir mūsų įdirbis yra didžiulis, ir didelių pasikeitimų turbūt šitoje srityje nematytume. Nes iš tikrųjų tie santykiai, kaip ir minėjau, pakankamai intensyvūs, ir tas bendradarbiavimas yra labai glaudus ir kasdienis, taip pat ir europiniu lygmeniu, ir NATO lygmeniu sprendžiant tuos klausimus“ , – kalbėjo K. Budrys.

Prezidentė D. Grybauskaitė pirmadienį pasveikino išrinktąjį Lenkijos Prezidentą A. Dudą, pažymėdama, kad Lietuva pasirengusi bendradarbiauti visais svarbiais klausimais.

Sekmadienį antrajame Lenkijos Prezidento rinkimų ture A. Duda gavo 51,55 proc. balsų. Bronislawą Komorowskį palaikė 48,45 proc. rinkėjų. Tokius galutinius rinkimų rezultatus pirmadienio vakarą pranešė Lenkijos valstybinė rinkimų komisija.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.