Naujienų srautas

Lietuvoje2015.05.25 21:12

„Air Lituanica“ pratęsė bendradarbiavimą su „Air Baltic“ dar vienai dienai

BNS 2015.05.25 21:12

Skrydžius sustabdžiusios Vilniaus oro linijų bendrovės „Air Lituanica“ keleivius Latvijos kompanija „Air Baltic“ perėmė iki gegužės 30 dienos ir toliau deramasi dėl bendradarbiavimo pratęsimo iki birželio 5 dienos, pranešė „Air Lituanica“.

Skrydžius sustabdžiusios Vilniaus oro linijų bendrovės „Air Lituanica“ keleivius Latvijos kompanija „Air Baltic“ perėmė iki gegužės 30 dienos ir toliau deramasi dėl bendradarbiavimo pratęsimo iki birželio 5 dienos, pranešė „Air Lituanica“.

Prieš tai buvo sutarta, jog „Air Baltic“ skrydžius perims nuo gegužės 22 iki gegužės 29 dienos.

„Air Lituanica“ komunikacijos vadovė Sandra Meškauskaitė BNS sakė, jog gegužės 26 dieną turėtų paaiškėti, ar „Air Lituanica“ keleivius „Air Baltic“ skraidins ir nuo gegužės 30 iki birželio 5 dienos.

Praėjusį penktadienį sunkioje finansinėje situacijoje atsidūrusi skrydžių bendrovė „Air Lituanica“ sustabdė veiklą.

Žlungančios reguliariųjų skrydžių bendrovės „Air Lituanica“ uždarymas Vilniaus savivaldybei gali kainuoti virš 1 mln. eurų, sako Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

„Iš tiesų kompanija yra ribotos civilinės atsakomybės asmuo. Už ką garantuoja savivaldybė netiesiogiai per kitas įmones, tai yra už keleivių pinigų grąžinimą. (...) Bilietų parduotų į priekį kompanija turėjo už 2 mln. eurų. Dalis tų pinigų grąžinta ta forma, kad perduota kitai kompanijai, tai mažesnioji dalis lieka – virš 1 mln. eurų gali kainuoti blogiausiu atveju“, – paklaustas, kiek savivaldybei galėtų kainuoti „Air Lituanica“ uždarymas sakė R.Šimašius.

Anot jo, viena iš įmonių garantavusių pinigų grąžinimą keleiviams yra Vilniaus savivaldybės valdoma įmonė Vilniaus šilumos tinklai, tačiau likusių įmonių Vilniaus meras neatskleidė. Pirmadienį R. Šimašius tvirtino, kad Vilniaus valdžia yra numačiusi nuo kitų metų susisiekimo su Vilniumi skatinimui gerinti skirti apie 1 mln. eurų.

Tai jau antra veiklą nutraukusi Lietuvos oro bendrovė – dėl finansinių problemų 2009 metų pradžioje skrydžius nutraukė šiuo metu jau bankrutavusi privataus kapitalo oro linijų bendrovė „flyLAL–Lithuanian Airlines“, kuri priklausė Gedimino Žiemelio valdomai investicijų bendrovei „ŽIA valda“ bei kitiems verslininkams.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi