Lietuvoje

2015.05.26 02:35

Premjeras jauniesiems talentams: užkopėte ant pirmųjų karjeros laiptelių

BNS, Arnas Mazėtis, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.05.26 02:35

Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius patikino, kad konkursuose jaunuolių iškovotos pergalės yra pirmieji žingsniai karjeros link. „Iškovoję savo pirmąsias pergales mokslo, meno ir sporto konkursuose, užkopėte ant pirmųjų savo karjeros laiptelių“, – kalbėjo Vyriausybės vadovas.

Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius patikino, kad konkursuose jaunuolių iškovotos pergalės yra pirmieji žingsniai karjeros link. „Iškovoję savo pirmąsias pergales mokslo, meno ir sporto konkursuose, užkopėte ant pirmųjų savo karjeros laiptelių“, – kalbėjo Vyriausybės vadovas.

Dalyvaudamas Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose vykusiame leidinio apie jaunuosius talentus „Kas bus kas Lietuvoje. Lietuvos ateitis“ pristatyme, A. Butkevičius pasveikino jaunuolius žengiant pirmąjį žingsnį sėkmingos karjeros link, teigiama Vyriausybės kanceliarijos pranešime spaudai.

„Esate labai talentingi, darbštūs ir atkaklūs jauni žmonės. Iškovoję savo pirmąsias pergales mokslo, meno ir sporto konkursuose, užkopėte ant pirmųjų savo karjeros laiptelių. Nesustokite, tai tik pradžia. Ėjimas pirmyn priartina karjeros tolius, suteikia prasmės“, – sveikindamas jaunuolius kalbėjo Vyriausybės vadovas.

Premjeras taip pat padėkojo projekto autoriams už pažintį su gabiu ir talentingu jaunimu. „Ši knyga – mūsų ateities aukso fondas. Dabar jau pažįstame beveik 600 pastarųjų ketverių metų tarptautinių ir Lietuvos olimpiadų, konkursų bei varžybų nugalėtojų ir tarptautinių varžytuvių prizininkų. Tikiu, kad paskelbtos biografinės apybraižos paskatins Lietuvos mokinius įrodyti, jog jie gali būti dar geresni“, – kalbėjo A. Butkevičius.

A. Butkevičius leidinio apie jaunuosius talentus „Kas bus kas Lietuvoje. Lietuvos ateitis“ pristatyme. LR Vyriausybės nuotr.

Autobiografinių apybraižų žinynas „Kas bus kas. Lietuvos ateitis“ – tai pirmoji knyga Lietuvoje, skirta suburti jaunuosius šalies talentus. Didžiąją knygos dalį sudaro autentiškos gabiausių Lietuvos mokinių autobiografiniai tekstai, kurių surinkta 569. Apybraižose vaikai pasakoja apie savo šeimas, mėgstamiausias pamokas, pasiekimus ir autoritetus.

Moksleivis: noriu būti tas, kuris priima didelius sprendimus

Valdovų rūmuose pristatytoje knygoje „Kas bus kas. Lietuvos ateitis“ pastarųjų ketverių metų gabiausių šalies mokinių autobiografinės apybraižos – jų net 569-nios. Tai vaikų, apdovanotų įvairiose mokslo ir meno olimpiadose bei konkursuose, pelniusių prizus sporto varžybose, pasakojimai apie save.
LRT Televizijos žurnalistai pakalbino kelis iš jų.

„Siekiu politikos, siekiu didžiųjų vandenų, didžiųjų mūšių ir noriu būti tas žmogus, kuris priima didelius sprendimus, ant kurio rankų tenka dideli svarmenys, kuris turi nuspręsti tam tikrus politinius veiksmus, kurio žodis lemia daug ir į kurį iš tikrųjų lygiuojasi kiti“, – sako Kauno technologijos universiteto gimnazijos moksleivis Rokas Morkūnas.
„Jausmas iš tikrųjų labai geras, nes įdomu būti knygoje ir pamatyti save joje. (Kur matote savo ateity – Lietuvoje ar užsienyje?) Manau, kad bandysiu studijuoti užsienyje, bet nežinau – gyventi, gal Lietuvoje“, – svarstė Kretingos meno mokyklos moksleivė Vaiva Mitkutė.

Leidinio apie jaunuosius talentus „Kas bus kas Lietuvoje. Lietuvos ateitis“ pristatymas. LR Vyriausybės nuotr.

 „Labai didžiuojuosi. Esu, nežinau, pasimetusi tikrai, tai tikrai labai geras jausmas. (Kas tai per knyga? Ar tai vadovėlis ateičiai, kas galėtų užimti politikų postus?) Tikrai taip, manau, ir jaunesniems bus siekis pakliūti į šią knygą“, – sako Kauno r. Akademijos Ugnės Karvelis gimnazijos moksleivė Gintvilė Rutkutė.

Sudarytojų ir leidėjų teigimu, knygą sudaryti nebuvo lengva, tačiau atranka vyko objektyviaI.

Tai yra olimpiadų pirmos vietos laimėtojai. Tarptautinių olimpiadų prizininkai, pagrindinių meno konkursų laureatai, sporto jaunimo olimpiadų prizininkai. Patys, patys pačiausi. Tikrai objektyvūs kriterijai. Tikrai nebuvo, kad mums kažkas patinka, nepatinka, norėjome objektyviai (atrinkti, – red. past.). (Ar sunku buvo atrinkti tokį skaičių moksleivių?) Taip, darbas vyko tris mėnesius, gal pusę metų“, – sako knygos „Kas bus kas. Lietuvos ateitis“ leidėjas Arnas Jozonis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.