Naujienų srautas

Lietuvoje2015.05.25 18:37

Pratybose Lietuvoje apsinuodijo penki užsienio kariai

ELTA, LRT.lt 2015.05.25 18:37

Ankstyvą pirmadienio rytą Lietuvos kariuomenės organizuojamų pratybų metu sunkiųjų metalų garais apsinuodijo penki užsienio valstybių kariai. Anot Specialiųjų operacijų pajėgų (SOP) atstovų, kariai apsinuodijo dūminiais užtaisais, jų gyvybėms pavojus negresia.

Ankstyvą pirmadienio rytą Lietuvos kariuomenės organizuojamų pratybų metu sunkiųjų metalų garais apsinuodijo penki užsienio valstybių kariai. Anot Specialiųjų operacijų pajėgų (SOP) atstovų, kariai apsinuodijo dūminiais užtaisais, jų gyvybėms pavojus negresia.

„Pratybų metu buvo panaudoti visada naudojami dūminiai užtaisai ir nuo jų garų buvo apsinuodyta. Šiuo metu atliekame tyrimą, kodėl taip įvyko, nes apsinuodyti niekas neturėtų – per visas pratybas tuos pačius prietaisus naudojame“, – naujienų agentūrai ELTA sakė SOP atstovas. Pratybų metu buvo imituojamas pastato šturmas. Anot SOP, karių gyvybei pavojaus nėra.

„Karių būklė yra stabili, jie stebimi, nes pirmą kartą susiduriame su tokia situacija“, – teigė SOP atstovas.

Atsižvelgiant į tarptautinius susitarimus, karių tautybė neatskleidžiama. Šiuo metu atliekamas tyrimas, kurio metu paaiškės nelaimės priežastys.

Kariai susižalojo Lietuvos kariuomenės organizuotų pratybų metu, kurių metu mokomasi krašto gynybos veiksmų. Pratybos su Marijampolės miesto savivaldybe ir policija suderintos. Kariuomenės atstovai dėkoja Marijampolės ligoninei už pagalbą ir bendradarbiavimą.

Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas pirmadienį Vyriausybė žurnalistams sakė, kad kariai apsinuodijo pratybų metu, kai buvo panaudotos tam tikros medžiagos, dūminės uždangos.

„Operacijos, pratybų metu jie tiesiog, matyt, gal pernelyg užsibuvo toje vietoje... Nežinau, dėl kokios priežasties, bet pablogėjo jų sveikata, jie buvo nuvežti į Marijampolės ligoninę. Marijampolės ligoninė suteikė reikiamą pagalbą ir šiuo metu pervežė į Kauno klinikas. Vieni yra jau Kauno klinikose, kiti – matyt, netrukus bus Kauno klinikose“, – kalbėjo ministras.

Sprendimas karius pervežti į Kauną, pasak J. Oleko,  priimtas dėl to, kad Kauno klinikos specializuojasi tokiose ligose. J. Oleko žiniomis, dviejų karių būklė lengvesnė, dviejų – sunkesnė. Dėl ko įvyko incidentas – ar dėl jų pačių kaltės ar ne, – parodys tyrimas, teigė J. Olekas.

„Bus atliktas tyrimas, pasakysime, kaip tai padaryta. Vyko pratybos, pratybų metu sutriko jų sveikata ir dabar jiems teikiama medicinos pagalba“, – sakė ministras.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi