Lietuvoje

2015.05.25 18:38

Premjeras patvirtino, kad E. Vaitiekūnas atsisakė tapti švietimo ir mokslo ministru

BNS, ELTA2015.05.25 18:38

Praėjusią savaitę „darbiečių“ pasiūlytas pretendentas į švietimo ir mokslo ministrus atsisakė kandidatuoti, šiuo metu pateiktas ir vertinamas naujas kandidatas, sako premjero atstovė spaudai Evelina Butkutė-Lazdauskienė.

Praėjusią savaitę „darbiečių“ pasiūlytas pretendentas į švietimo ir mokslo ministrus atsisakė kandidatuoti, šiuo metu pateiktas ir vertinamas naujas kandidatas, sako premjero atstovė spaudai Evelina Butkutė-Lazdauskienė.

„Darbo partija yra pasiūliusi kandidatą, kuris atsisakė šių pareigų. Dabar pateiktas naujas kandidatas, dėl kurio vėl tarnybos spręs ir pateiks premjerui informaciją. Tikiuosi, šią savaitę jau turėsime pavardę“, – BNS sakė E.Butkutė-Lazdauskienė.

Ji neįvardijo posto atsisakiusio kandidato.

Darbo partijos įkūrėjas Viktoras Uspaskichas penktadienį tvirtino, kad vienas iš pasiūlytų kandidatų į ministrus buvo Lietuvos radijo ir televizijos komisijos pirmininkas Edmundas Vaitekūnas. Jis pats tikino, kad jokių sprendimų dar nėra priimta.

Švietimo ir mokslo ministro ieškoma iš pareigų balandžio pabaigoje atsistatydinus Dainiui Pavalkiui. Tai padaryti jį ragino Darbo partijos taryba, nusprendusi, kad buvęs ministras nevykdė Darbo partijos ir Vyriausybės programos.

Iš pradžių naujuoju švietimo ir mokslo ministru Darbo partija siūlė Seimo vicepirmininką Vydą Gedvilą, tačiau prezidentė atmetė jo kandidatūrą motyvuodama slapta Specialiųjų tyrimų tarnybos pažymoje pateikta informacija. Jis pats vėliau atsisakė kandidatuoti.

Kandidatą į ministrus premjeras ketino paviešinti pirmadienį.

Pagal Konstituciją, ministrus skiria ir atleidžia prezidentas premjero teikimu.

Premjeras patvirtino, kad E. Vaitiekūnas atsisakė tapti švietimo ir mokslo ministru

Darbo partijos deleguotas kandidatas į švietimo ir mokslo ministrus Lietuvos radijo ir televizijos komisijos pirmininkas Edmundas Vaitekūnas atsisakė kandidatuoti į šias pareigas, pirmadienį patvirtino premjeras Algirdas Butkevičius ir teigė esą šiuo metu pateikta kita kandidatūra.

„Naujiena tokia, kad šiandien rytą su kandidatu į švietimo ir mokslo ministru buvau susitikęs, ir jisai mane informavo, kad vis dėlto atsisako kandidatuoti į šitas pareigas, ir argumentai buvo išsakyti, kad tikrai susipažino dar praėjusią savaitę, kokie laukia didžiuliai darbai Švietimo ir mokslo ministerijoje, ir laikotarpis yra labai trumpas, ir mano, kad būtų netikslinga šiuo metu eiti šitas pareigas“, – Vyriausybėje po pasitarimo žurnalistams sakė A. Butkevičius.

Perklausus, ar kalbama apie E. Vaitekūną, A. Butkevičius patvirtino, kad į ministrus siūlytas jis. „Tai, aišku, jokia jau paslaptis, kad viešai apie tai kalbama. Taip“, – teigė premjeras.

A. Butkevičius informavo, kad į švietimo ir mokslo ministrus yra pateikta kita kandidatūra, ir patikrinimas dėl jos skaidrumo pavestas atlikti Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT).

„Kai bus atliktas patikrinimas, teiksiu Respublikos Prezidentei“, – kalbėjo A. Butkevičius ir pridūrė, kad teikimas bus „artimiausiu metu“.

Pirmiausia, A. Butkevičius siūlė sulaukti STT atsakymo. Premjeras taip pat informavo, kad dėl E. Vaitekūno buvo gauta pažyma iš STT. Ministras Pirmininkas dėl antrosios kandidatūros, pirmiausia, teigė lauksiąs atsakymo iš STT, o paskui susitiksiąs ir kalbėsiąs su kandidatu. A. Butkevičius patvirtino, kad naujasis pretendentas vadovauti Švietimo ir mokslo ministerijai yra Darbo partijos narys.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.