Lietuvoje

2013.01.14 08:41

Valdininkams – baudos už sutvarkytas kapines

Joniškio ir Pakruojo savivaldybių vadovai, leidę tvarkyti sovietų karių kapus, užsitraukė paveldosaugininkų nemalonę.

Joniškio ir Pakruojo savivaldybių vadovai, leidę tvarkyti sovietų karių kapus, užsitraukė paveldosaugininkų nemalonę.

Šiuose rajonuose esančiose sovietinių karių kapinėse buvo klojamos trinkelės, sėjama žolė, genėjami medžiai, dažomi antkapiai, remontuojamos statulos ir tvoros.

Praėjusią vasarą taip buvo sutvarkytos mažiausiai septynerios sovietų karių kapinės.

Kultūros paveldo departamento Šiaulių teritorinio padalinio specialistai nustatė, kad dirbta be leidimų, pažeidžiant tarptautinius susitarimus, dvišales sutartis.

Todėl Joniškio savivaldybės administracijos direktoriui Voldemarui Bandžiukui ir Pakruojo savivaldybės administracijos direktoriui Virginijui Grigoniui skirtos baudos po 3000 litų.

„Savivaldybė nieko pati netvarkė, tiktai leido tai daryti, todėl paveldosaugininkų sprendimas labai keistas“, – „Lietuvos rytui“ sakė nuobaudą teismui jau apskundęs V. Bandžiukas.

V. Grigonis taip pat ketina kreiptis į teismą.

Teigiama, kad darbus organizavo viešoji įstaiga Karo paveldo institutas.

Paveldosaugininkai Karo paveldo institutui ne kartą siuntė įspėjimus ir paklausimus, bet visi šiai net telefono neturinčiai įstaigai siųsti laiškai grįžo.

Neoficialiais duomenimis, karių kapaviečių tvarkymo darbai buvo finansuojami iš Rusijos.

„Paveldo objektuose darbams būtinas projektas, suderinimai, leidimai, o čia vadovautasi savivaldybių vadovų žodiniu leidimu“, – stebėjosi Kultūros paveldo departamento Šiaulių teritorinio padalinio vedėjas Rytis Budrys.