Lietuvoje

2015.05.24 21:53

Lietuvos kariuomenės kalaviją iškovojo lietuvis

„Kauno Hanza dienose“ riteriai iš šešių šalių kovojo dėl Lietuvos kariuomenės vado įsteigto prizo – kalavijo. Antrus metus pagrindinis turnyro apdovanojimas liko Lietuvoje.

„Kauno Hanza dienose“ riteriai iš šešių šalių kovojo dėl Lietuvos kariuomenės vado įsteigto prizo – kalavijo. Antrus metus pagrindinis turnyro apdovanojimas liko Lietuvoje.

Pagrindinis dvi dienas vykusio riterių turnyro apdovanojimas - Kariuomenės vado kalavijas - lietuvio riterio Egidijaus rankose. ginklas nukaltas pagal Vytauto Didžiojo karo muziejuje saugomą XIII a. Lietuvos kario kalavijo pavyzdį.

Finalo kovoje riterį Hartamaną iš Latvijos įveikęs turnyro nugalėtojas sako, kaip viduramžiais, taip ir dabar - kalavijas jiems karinės disciplinos ir jėgos simbolis. Istorinių Europos kovos menų besimokantys šių dienų riteriai kovose dėvi beveik trisdešimt kilogramų sveriančius šarvus.

„Labai daug duoda patirtis. Būtent paskutinė kova buvo sunkiausia, nes priešininkas turėjo daug patirties,. Tarp patyrusių kovotojų tai tampa kaip žaidimas šachmatais – kas kaip užsiims poziciją, pagąsdins, kaip sureaguos“, – pasakoja klubo „Viduramžių pasiuntiniai“ narys riteris Egidijus.

Šįmet turnyre dalyvavo 20 riterių iš Baltijos šalių, Lenkijos, Baltarusijos ir pirmąsyk – iš Italijos klubų. Trečiąją vietą turnyre iškovojęs kitas lietuvis, riteris Karolis apdovanotas senoviniu kovos peiliu, antrąją -riteris iš Latvijos - kovos kirviu.

„Ne pirmus metus vyksta šis turnyras kariuomenės vado kalavijui laimėti. Kovos įdomios ir patraukiančios tiek vaikus, tiek suaugusius. Mūsų protėviai su tokiais kalavijais yra laimėję ne vieną pergalę. Todėl tai yra simboliška“, – įsitikinęs karinių oro pajėgų vadas pulkininkas Audronis Navickas.

Riterių turnyrai dėl kariuomenės vado prizų vyksta aštuntus metus. Keturis kartus juos laimėjo Lietuvos riteriai.