Lietuvoje

2013.01.13 16:32

Prezidentė pasveikino ilgametį VU rektorių B. Juodką jubiliejaus proga

ELTA2013.01.13 16:32

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininką, ilgametį Vilniaus universiteto rektorių profesorių Benediktą Juodką 70 metų jubiliejaus proga.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininką, ilgametį Vilniaus universiteto rektorių profesorių Benediktą Juodką 70 metų jubiliejaus proga.

„Esate žmogus, kuris nepripažįsta tobulybės ribų ir visada žengia pirmyn. Vedamas žinių troškimo ir darbštumo, Jūs padėjote šiuolaikinei biochemijai žengti pirmuosius žingsnius Lietuvoje. Dalijotės Lietuvos mokslo pasiekimais su užsienio universitetais ir tyrimų centrais. Principingai ugdėte studentus, kurių darbai šiandien yra vertinami mokslo pasaulyje. Sąžiningai ir diplomatiškai vadovavote Lietuvos mokslų akademijai ir Vilniaus universitetui. Didžiuodamasis savo lietuviška kilme, atvėrėte Vilniaus universiteto lobynus karaliams, prezidentams ir kiekvienam žmogui. Entuziastingai stiprinote ir garsinote alma mater mokslinį potencialą“, – rašoma šalies vadovė sveikinimo laiške, kurį cituoja Prezidentės spaudos tarnyba.

Pasak Prezidentės, B. Juodkos darbai ir mokslo pasiekimai yra plačiai vertinami Lietuvoje bei pasaulyje, o darbo principai yra sektinas pavyzdys profesoriaus studentams ir kolegoms.

Kaip teigiama Prezidentės D. Grybauskaitės sveikinimo laiške, B. Juodkai prieš keletą mėnesių tapus Seimo nariu, profesoriaus autoritetas bus labai svarbus dabartinio parlamento darbe.

Lietuvos vadovė Seimo nariui ir ilgamečiam VU rektoriui palinkėjo savo veikloje išlaikyti mokslininko kantrybę, vadovo išmintį ir žemaitišką principingumą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.