Lietuvoje

2015.05.21 10:53

Padėti iš jūros iškelti lėktuvą prašoma Švedijos

BNS2015.05.21 10:53

Šiuo metu Lietuvos specialistai aiškinasi, kas galėtų iš Baltijos jūros dugno iškelti „Klaipėdos avialinijų“ orlaivį „An-2“. Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas dėl pagalbos kreipėsi į Švediją.

Šiuo metu Lietuvos specialistai aiškinasi, kas galėtų iš Baltijos jūros dugno iškelti „Klaipėdos avialinijų“ orlaivį „An-2“. Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas pagalbos kreipėsi į Švediją.

„Vakar parašiau savo kolegai Švedijos gynybos ministrui dėl galimos jų pagalbos (iškelti lėktuvą – red. past.), galbūt per kariškius, galbūt perduodant kontaktus tų kompanijų, kurios yra tuos darbus darę ir turi praktikos“, – ketvirtadienį Seime žurnalistams sakė ministras.

Anot jo, dar aiškinamasi, ar su Lietuvoje turima įranga įmanoma iškelti nuskendusį orlaivį. Šiuo klausimu kariai dirba su Susisiekimo ministerijos specialistais.

„Vėl girdime visokių versijų, ar Lietuva gali. Vakar kažkas pasisiūlė, kad gali, šiandien yra bent kelių patyrusių specialistų pasakymai, kad tokios įrangos nėra, nes per didelis gylis. Ieškome patikimų partnerių, kas galėtų tą darbą atlikti“, – teigė J. Olekas.

Šeštadienį dingęs lietuvių lėktuvas An-2 antradienio pavakarę rastas Baltijos jūros dugne, 124 metrų gylyje, daugiau kaip 116 kilometrų nuo kranto, tarp Liepojos ir Palangos, Latvijos išskirtinėje ekonominėje zonoje.

Krašto apsaugos ministras taip pat pranešė, kad artimiausiu metu bus gauta papildoma medžiaga iš An-2 apžiūros po vandeniu. Antrą kartą orlaivis apžiūrėtas kitais robotais negu pirmą kartą.

Lėktuvas An-2 su dviem patyrusiais pilotais dingo šeštadienio popietę skrisdamas iš Švedijos į Lietuvą. Jūrą žvalgė Lietuvos, Švedijos ir Latvijos karo laivai ir orlaiviai. Sekmadienio vakarą paieška buvo nutraukta, o pirmadienį – atnaujinta.

Susisiekimo ministerijoje dėl šio įvykio pradėtas tyrimas. Be to, trečiadienį J. Olekas kreipėsi į Generalinę prokuratūrą prašydamas pradėti ikiteisminį tyrimą dėl dingusio orlaivio An-2 ir jo įgulos paieškos ir gelbėjimo operacijos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.