Lietuvoje

2015.05.21 08:41

Seimas spręs dėl griežtesnių bausmių propagandą skleidžiantiems kanalams

BNS, LRT RADIJAS, LRT.lt 2015.05.21 08:41

Seime ketvirtadienį planuojama balsuoti dėl prezidentės Dalios Grybauskaitės pataisų, kurios skirtos kovoti su priešiška propaganda.

Seime ketvirtadienį planuojama balsuoti dėl prezidentės Dalios Grybauskaitės pataisų, kurios skirtos kovoti su priešiška propaganda.

Visuomenės informavimo įstatymo pataisos atsakomybę už turinį nustato visiems retransliuotojams, nepriklausomai nuo registracijos vietos. Numatyta, kad pataisos įsigaliotų nuo spalio 1-osios.

Pagal pataisas, bauda transliuotojams ir retransliuotojams už karo propagandą, raginimus keisti konstitucinę santvarką ir kėsintis į šalies suverenitetą galėtų siekti iki 3 proc. metinių pajamų.

Naujas siūlomas priemones šalies vadovė D.Grybauskaitė argumentuoja tuo, jog „Lietuva šiuo metu gyvena informacinio karo sąlygomis“.

Įstatymo projektu taip pat siūloma drausti vienus metus teikti valstybės paramą karo propagandą ar raginimus keisti konstitucinę santvarką paskelbusiai žiniasklaidai, o Lietuvos radijo ir televizijos komisija (LRTK) prieš tokius transliuotojus ar retransliuotojus galėtų operatyviau imtis priemonių.

Seimo mokslo, kultūros ir švietimo komiteto pirmininkė Audronė Pitrėnienė sako, jog priėmus pataisas nuo įstatymo išsisukti nebepavyks niekam.

„Yra susitarta, kad neliko nė vieno ūki osubjekto, kuris nepatektų į šitą sąvoką: ir internetu transliuojantys, ir radijas, ir televizija, ir užsienyje registruoti, ir Lietuvoje – visi pakliūva. Nebeprisidengsime (teiginiu, – red. past.) „nenorime, kad mus reguliuotų“ – visiems šis įstatymas galioja“, – sakė Audronė Pitrėnienė.

Aiškinamajame rašte teigiama, kad rusiškas televizijos programas, per kurias rodoma   propaganda, nuolat stebi 15 proc., arba 400 tūkst., Lietuvos gyventojų.

Lietuva neseniai pirmoji Europos Sąjungoje (ES) uždraudė rusiškos televizijos transliaciją, šis žingsnis sulaukė prieštaringų vertinimų.